07.12.2011

Toys"R"Us w Polsce

Nasz kraj ma być dla amerykańskich sklepów z zabawkami bramą do Europy Wschodniej.

Jeszcze przed świątecznym sezonem, bo pod koniec listopada, firma Toys"R"Us otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce. Placówka mierzy ok. 1,7 tys. m2 i mieści się w centrum handlowym Blue City, na warszawskiej Ochocie. W sklepie znajdzie się sekcja Babies"R"Us z artykułami dla niemowląt i maluchów.

Sklep Toys\

Toys”R”Us i Babies”R”Us prowadzi w Stanach Zjednoczonych i Puerto Rico 873 sklepy. Poza granicami tych krajów funkcjonuje także ponad 520 punktów własnych sieci oraz blisko 230 sklepów licencjonowanych.

- Wejście na polski rynek stwarza nie tylko interesujące możliwości rozwoju firmy w Europie, ale potencjalnie otwiera drzwi do krajów Europy Wschodniej - mówi Antonio Urcelay, prezydent Toys"R"Us na Europę. - Polski dynamiczny rynek i nastawione na rodzinę społeczeństwo stanowią doskonałą przestrzeń dla dalszego rozwoju naszej firmy. Jesteśmy dumni z możliwości zaprezentowania marki Toys"R"Us polskim klientom.

Powstała w 1948 roku marka Toys"R"Us, jest wiodącym na światowym rynku sprzedawcą produktów dla dzieci i młodzieży. Polska jest 36. krajem, w którym firma prowadzi swoją działalność, a sklep w Blue City jest jednym z 1560 punktów sieci i pierwszym otwartym w naszym kraju. Toys"R"Us zamierza rozwijać swoja działalność w Polsce, planując otwarcia kolejnych punktów w większych polskich miastach w 2012 roku. Sieć prowadzi na świecie 230 sklepów licencjonowanych, jednak w naszym kraju będzie się rozwijać tylko poprzez otwieranie własnych placówek.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora