13.12.2011

Pecet na kozetce

Ogólnopolskie pogotowie komputerowe PCDOC ma dwa razy więcej franczyzobiorców niż rok temu.

Z usług lokalnych specjalistów PCDOC mogą korzystać już mieszkańcy 60 polskich miast. Jeszcze rok temu zakres działania komputerowych ekspertów obejmował tylko 30 miejscowości. Sieć rośnie jak na drożdżach i nic dziwnego – inwestycja we franczyzę spod znaku PCDOC to koszt 3 tys. zł netto.

Doktor-informatyk PcDoc

Inwestycja we franczyzę spod znaku PCDOC to koszt 3 tys. zł netto.

Pogotowie PCDOC obecne jest nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w mniejszych miastach, np. w Żywcu, Starym Sączu czy Niemodlinie. Każdy serwisant, który planuje otworzyć nowy punkt usługowy pod marką PCDOC, przechodzi serię testów mających dokładnie sprawdzić jego umiejętności. Wachlarz jego usług będzie obejmował naprawę komputerów poprzez usuwanie wirusów oraz reinstalację systemów operacyjnych. PC Doktorzy wykonują również usługi dodatkowe, mogą np. zainstalować telefonię internetową, programy chroniące dzieci przed niebezpiecznymi treściami, czy video monitoring internetowy. Część tych czynności mogą wykonywać za pośrednictwem zdalnego pulpitu, bez wizyty u klienta.

- PCDOC staje się sprawdzoną i rzetelną marką skupiającą najlepszych fachowców. Bardzo cieszy nas fakt, że wraz z rozwojem spółki mamy coraz więcej zgłoszeń od klientów, ale także od serwisantów, którzy chcieliby na zasadzie franczyzy rozpocząć współpracę z naszą firmą. Dzięki temu w perspektywie czasu będziemy docierać do coraz większej liczby klientów – mówi Szymon Retecki, szef PCDOC.

(gum)