Poniedziałek
26.12.2011
Krzysztof Pliszka, prezes zarządu Poż-Pliszka wyjaśnia, kto jest głównym adresatem usług przeciwpożarowych i jak pozyskać klientów.
 

Do jakiej grupy docelowej skierowane są produkty przeciwpożarowe?
Model prowadzonej przez nas działalności opiera się na relacji B2B, czyli przedsiębiorstwo dla przedsiębiorstwa. Nasze usługi kierujemy do wszystkie podmiotów, które w ramach prowadzonej działalności, w obliczu polskiego prawa, zobligowane są do stosownego zabezpieczenia swoich obiektów pod względem przeciwpożarowym. Wśród licznego grona naszych klientów znaleźć można między innymi: elektrociepłownie, zakłady energetyczne, produkcyjne, usługowe, chemiczne, farmaceutyczne, kolejowe, budowlane czy banki. Ponadto szkoły, uczelnie wyższe, szpitale, urzędy, wojsko, policja – czyli jednostki budżetowe oraz szereg firm czy instytucji działających w obszarze rozrywki, takich jak: radio, telewizja, opery, galerie sztuki, kina, teatry. Jak widać jest to nie tylko liczna, ale i bardzo zróżnicowana grupa odbiorców.

Poż–Pliszka propaguje ekologiczne środki gaśnicze i inne produkty przyjazne środowisku. Czy jest to sposób na zdobycie klientów?
Tak, ochrona środowiska jest dla nas bardzo ważna. Dlatego w 2004 roku wdrożyliśmy system ISO 14001 (System Zarządzania Środowiskowego). Od lat w poszukiwaniu nowych technologii i rozwiązań przyświecała nam idea ochrony środowiska. Naszym klientom oferujemy gazy bezpieczne dla człowieka oraz otoczenia. Wszystkie stosowane przez nas środki posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że są nieszkodliwe dla środowiska. Czy pomaga nam to zdobywać nowych klientów? Z całą pewnością tak. Klienci, podobnie jak my, mają świadomość nieodwracalności pewnych działań. Wprowadzając pewne standardy mimowolnie odpowiadamy na potrzeby rynku. Klienci stojący przed wyborem zastosowania urządzeń mogących wywrzeć negatywne skutki na otoczenie, albo urządzeń czy systemów nieszkodliwych dla środowiska – wybiorą te drugie.

Czy potencjalny franczyzobiorca musi mieć doświadczenie w dziedzinie zabezpieczeń przeciwpożarowych?
Nie jest to warunek konieczny. Swoim potencjalnym franczyzobiorcom oferujemy pełen pakiet szkoleń praktycznych oraz teoretycznych. Osoby te zostaną wyposażone w stosowną wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego prowadzenia działalności w tym zakresie.

Rozmawiała (asz)


/1/
ZOBACZ WIĘCEJ