15.12.2011

Nowy rok - nowe zasady

Tylko do końca roku można założyć agencję nieruchomości pod logo KNC bez konieczności płacenia za licencję.

Jak na razie pod szyldem KNC Nieruchomości funkcjonuje sześć biur własnych i 49 franczyzowych. Ostatnio sieć podpisała nowe umowy, na podstawie których powstaną biura w Białymstoku, Suwałkach i Ełku. Trwają również rozmowy dotyczące powstania placówek we Wrocławiu, Świdnicy, Lubaniu i Bielsku-Białej. W 2012 roku KNC planuje podwoić liczbę partnerów. Osoby planujące współpracę z siecią mogą uruchomić biuro w mieście liczącym 50 tys. mieszkańców. Najatrakcyjniejsze lokalizacje to te, które znajdują się w okolicach centrum oraz przy głównych ulicach. Szacunkowa wartość inwestycji w biznes zamyka się w kwocie 20 tys. zł. Jeszcze do końca roku franczyzodawca nie będzie pobierał opłaty za przystąpienie do sieci. W przyszłym roku opłata ta wyniesie 12 tys. zł.

Biuro KNC Nieruchomości w Rzeszowie.

Franczyzobiorcy agencji mogą również poszerzyć prowadzoną przez siebie działalność o inne usługi, w tym pośrednictwo kredytowe, sprzedaż ubezpieczeń, wyceny i audyty energetyczne.

- Środki te będą przeznaczone przede wszystkim na kampanię reklamową nowo otwieranego biura. Dzisiaj, przy tak rozbudowanej sieci, możemy już myśleć o wprowadzeniu opłaty licencyjnej. Największym problemem franczyzobiorców jest małe zaplecze finansowe pozwalające funkcjonować w okresie rozruchu placówki – twierdzi Beata Mądel z KNC Nieruchomości.

Biuro KNC powinno składać się z co najmniej dwóch pomieszczeń, a jego optymalna powierzchnia to 50 m2. Ostateczną ocenę lokalizacji wydaje franczyzodawca. W pakiecie franczyzowym znajduje się m.in. pomoc w uzyskaniu licencji zawodowej dla partnera lub wsparcie w zakresie zatrudnienia licencjonowanego pośrednika. Ponadto osoba współpracująca z siecią może liczyć na: dostęp do kilku tysięcy ofert w bazie danych, oprogramowanie komputerowe, pomoc w windykacji należności oraz na udział w szkoleniach organizowanych w ośrodku szkoleniowym KNC Nieruchomości.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0