16.12.2011

Piłkarski biznes w ofensywie

Wraz z nowym rokiem Socatots rozpoczynają zajęcia w Lublinie, Koszalinie i Rzeszowie. Wiosną otwarcia kolejnych szkółek.

Socatots mogą zaliczyć 2011 rok do udanych. W zaledwie pół roku drużyna Piłkarskich Maluszków powiększyła się o 600 nowych zawodników i liczy ich obecnie ok. 1600. Mali klienci mają do wyboru 60 lokalizacji, najwięcej w dużych miastach. Do końca roku szkolnego, do czerwca 2012 roku, firma chce otworzyć 15 kolejnych lokalizacji i trenować 2,5 tysiąca dzieci w wieku od 6. miesiąca do 5. roku życia. Obecnie trwają rozmowy z zainteresowanymi franczyzobiorcami z kilku dużych miast na południu i wschodzie Polski, a już teraz otwierane są oddziały w Koszalinie, Lublinie i Rzeszowie.

- Ten rok pokazał, że Socatots na dobre zadomowiło się na polskim rynku. Widać to zarówno po liczbie klientów, jak i chętnych do współpracy franczyzobiorców. Niewątpliwie pomaga nam międzynarodowe doświadczenie, ale i rosnąca świadomość rodziców odnośnie aktywnego i zdrowego wychowywania dzieci – mówi Przemysław Olewnik, prezes Socatots Polska.

Otwarcie szkółki Socatots to koszt od 10 do 100 tys. zł w zależności od wielkości obszaru wyłączności. Dla przykładu licencja na stutysięczne miasto to koszt rzędu 30 tys. zł. W tej kwocie zawiera się koszt samej licencji, zalecana rezerwa niezbędna do rozkręcenia biznesu, a także sprzęt, szkolenia oraz wsparcie biznesowe.

- Moja inwestycja we własny biznes pod szyldem Socatots w Trójmieście zamknęła się w kwocie 40 tys. zł, ponieważ byłam jedną z pierwszych partnerek sieci w Polsce – mówi Karolina Kulesza, franczyzobiorczyni Socatots. - Dzisiaj mogę się pochwalić placówkami w Gdańsku, Gdyni, Rumii i Sopocie, w których ćwiczy łącznie 300 dzieci.

Socatots to zajęcia dla dzieci, podczas których maluchy ćwiczą wspólnie ze swoimi rodzicami. Podstawą tego biznesu jest wiedza i regularne szkolenia. To jedyny w Polsce program ogólnorozwojowy dla najmłodszych, który opiera się o wytyczne brytyjskiego Ministerstwa Edukacji.

(kb)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Karolina Kazuła

doradca we franczyzie
Napisz do autora