23.12.2011

Franczyza dla nowicjuszy, partnerstwo dla doświadczonych

Swoich sił w prowadzeniu gabinetu kosmetycznego może spróbować każdy, bez względu na biznesowe doświadczenie.

Centrum Dystrybucji Image, właściciel Instytutu Kosmetycznego Image oraz salonów fotoepilacji BeautifulSkin, przygotował ofertę dla licencjobiorców o różnym stopniu znajomości rynku.
- Nawet jeżeli inwestor nie posiada wykształcenia kierunkowego i nigdy nie miał do czynienia z branżą kosmetyczną, może z naszą pomocą poprowadzić dobrze prosperujący, nowoczesny salon. Gabinety BeautifulSkin posiadają wspólną wizualizację, którą zapewniamy naszym partnerom. Otrzymują oni również kompleksowe wyposażenie gabinetu oraz przechodzą szereg szkoleń. Gabinety BeautifulSkin prowadzą wspólną politykę cenową oraz marketingową - wyjaśnia Sławomir Zaczkiewicz, menedżer ds. kluczowych klientów Centrum Dystrybucji Image.

Zabieg fotoepilacji w gabinecie Beautiful Skin.

Zdaniem właściciela Image i BeautifulSkin kryzys nie jest powodem do rezygnacji z pomysłu założenia własnej firmy, a najlepszym sposobem na walkę ze skutkami kryzysu jest szeroka oferta zabiegów.

Franczyzodawca doradza na każdym etapie realizowania inwestycji, jednak wiele czynności związanych z uruchomieniem oraz prowadzeniem gabinetu inwestor musi wykonać sam. Franczyzobiorca ma dużą swobodę w aranżacji lokalu oraz stosowanej polityce cenowej. Koszt uruchomienia gabinetu partnerskiego jest wyższy niż franczyzowego, natomiast pozbawiony jest miesięcznej opłaty franczyzowej oraz marketingowej. W systemie franczyzowym BeautifulSkin inwestor otrzymuje gotowy gabinet do pracy, w partnerskim musi sam aktywnie angażować się w powstanie placówki.

Przełom roku to prawdziwe żniwa dla właścicieli salonów urody. Klientki przygotowują się na imprezy sylwestrowe oraz podejmują postanowienia noworoczne.
- Największą popularnością w okresie przedświątecznym cieszą się zabiegi pielęgnacji dłoni i paznokci oraz podstawowe zabiegi pielęgnacyjne twarzy. Następuje spadek zainteresowania zabiegami specjalistycznymi, takimi jak kształtowanie sylwetki, czy fotoepilacja, które klienci odkładają na początek przyszłego roku. Podyktowane jest to oczywiście wzrostem wydatków na inne cele w grudniu - twierdzi Sławomir Zaczkiewicz.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0