Pod szyldem Diva funkcjonuje ponad 4 tys. sklepów w 27 krajach na całym świecie.
Wtorek
27.12.2011
Diva szuka partnerów, jednak nie śpiewaków, tylko przedsiębiorców chcących prowadzić sklep z biżuterią.
 

Marka wywodzi się z Australii, gdzie powstała ponad 8 lat temu. Dziś pod szyldem sieci funkcjonuje ponad 4 tys. sklepów w 27 krajach na całym świecie. W ciągu rocznej działalności w Polsce, Diva Poland zaadaptowała swój koncept działalności do wymagań polskiego rynku, co zaowocowało otwarciem 23 sklepów własnych.

- Koncept franczyzowy Diva z powodzeniem został wprowadzony w Rosji oraz w wielu innych krajach europejskich – mówi Igor Bolshakov, kierownik ds. franczyzy i umów handlowych firmy Diva Poland. – Obecnie nie posiadamy jeszcze sklepów franczyzowych na terenie Polski, ale wierząc w siłę marki i jej gotowość do dalszego rozwoju poprzez franczyzę, od jesieni 2011 poszukujemy solidnych partnerów.

Diva preferuje lokale położone w największych galeriach handlowych. Sklep powinien mierzyć 15–35 m2 oraz znajdować się blisko wejścia do galerii. Wysokość inwestycji w przystosowanie i otwarcie nowego salonu waha się od 70 do 150 tys. zł. Na jego zatowarowanie trzeba przeznaczyć dodatkowo 30–100 tys. zł. Sieć nie pobiera od franczyzobiorców opłat licencyjnych.

- W roku 2012 planujemy otwarcie 30 nowych sklepów – dodaje Igor Bolshakov. - Nasza główna strategia to rozwój sieci franczyzowej oraz sklepów własnych na terenie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatnio do listy krajów, w których rozwijamy sieć franczyzową, dołączyła Mołdawia.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

62 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Srebro jest bardzo opłacalne. Zresztą inwestowanie w każdy kruszec to dobry biznes. Teraz zastanawiam się nad inwestycją w srebrne sztabki...

62 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Hej, sporo ostatnio myślę o otwarciu sklepu związanego z rękodziełem, a konkretnie scrapbookingiem. Widzę, że ten rodzaj rękodzieła jest coraz bardziej popularny, a...

2 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Mailingiem biznesu nie stworzysz.

41 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Pan od kosmetyków

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Polecam te strony internetowe.

11 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Powiedziała YES

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Jak powiedziała to bracie gratulacje.

10 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018