Wojciech Bystroń, prezes zarządu Spar Polska, zapowiada wprowadzenie stoiska gastronomicznego „Food to Go” do innych sklepów.
Wtorek
03.01.2012
Holenderskie markety spożywcze pozytywnie oceniają ubiegłoroczny rozwój w Polsce. W 2012 roku ma powstać kilkadziesiąt sklepów.
 

Dla marketów Spar miniony rok okazał się najlepszym do tej pory pod względem rozwoju sieci w naszym kraju. Pod charakterystycznym logo z choinką działa w Polsce już ponad 70 sklepów franczyzowych. Oprócz nowych placówek sieć uruchomiła w tym roku także nowy projekt - trzy miesiące temu powstało pierwsze stoisko gastronomiczne „Food to Go”. Można w nim kupić hot-dogi, pizze, a także tradycyjne potrawy kuchni polskiej. Wojciech Bystroń, prezes zarządu Spar Polska chwali nowy projekt i zapowiada wprowadzenie food courtów także w innych sklepach.

- Do najważniejszych zadań na 2012 rok będzie z całą pewnością należeć pozyskiwanie nowych franczyzobiorców – dodaje Bystroń. - W tym roku, podobnie jak w 2011, dużą wagę będziemy przywiązywać również do szkoleń, przede wszystkim wspierających sprzedaż, aby nasi partnerzy mogli skutecznie działać i rozwijać się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku spożywczym. Dzięki jasno sprecyzowanej strategii rozwoju uruchomiliśmy w 2011 roku 23 nowe sklepy. Mamy również podpisane kolejne 40 umów franczyzowych, na podstawie których otworzymy część z zaplanowanych na 2012 rok sklepów.

Firma Spar została założona w Holandii w 1932 roku, do Polski weszła w 1996 roku. W grudniu otwarto trzy nowe sklepy: w Lublinie, Ropczycach i Żerkowie. Na świecie sieć zrzesza ponad 14 tys. punktów, z czego 71 znajduje się w naszym kraju. Sieć oferuje możliwość współpracy w trzech formatach: Spar Express, czyli małe sklepy o powierzchni do 200 m2, Spar Market – średniej wielkości sklepy do 1 tys. m2 powierzchni oraz Eurospar – koncept hipermarketów. W każdym formacie współpracy franczyzobiorca może liczyć na wyłączność terytorialną, działania promocyjno-reklamowe oraz szkolenia organizowane dla franczyzobiorców.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz