Katarzyna Hemmerling, właścicielka sieci SteamArt Mobile.
Poniedziałek
09.01.2012
Klienci często pytają mnie, czy mobilna myjnia parowa to biznes sezonowy. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie nie - mówi Katarzyna Hemmerling, właścicielka sieci SteamArt Mobile.
 

Sieć SteamArt Mobile jest obecna na rynku od dwóch lat. Jak do tej pory przebiega rozwój firmy?
Od samego początku przyświecała nam myśl o uruchomienia systemu franczyzowego, dlatego staraliśmy się patrzeć na własny biznes od strony naszych przyszłych partnerów. Praktyczny brak budżetów marketingowych na wstępnym etapie pracy wymuszał od nas bardzo duże zaangażowanie w sprzedaż bezpośrednią. Niezliczona ilość wykonanych prezentacji, odbytych spotkań i nieprzespanych nocy w ciągłej podróży szybko przyniosła efekty – do końca pierwszego roku aktywnej sprzedaży mieliśmy już blisko 30 jednostek franczyzowych. Od ponad roku firma coraz bardziej się rozrasta, zatrudniamy kolejnych pracowników, budujemy oddziały, przeszliśmy rebranding i stworzyliśmy portal ZamowMycie.pl – jedyny portal na polskim rynku pozwalający zamówić online myjnię parową. Pracujemy również nad systemem myjni stacjonarnych – pierwsze takie punkty pod naszym logo już istnieją i w najbliższym czasie planowane są otwarcia kolejnych.

Jakie są plany na 2012 rok?
Przede wszystkim praca nad pozyskaniem nowych franczyzobiorców, ponieważ naszym celem jest utrzymanie pozycji największej w Polsce sieci mobilnych myjni parowych. Najbliższe pół roku to także inwestycja w zwiększenie rozpoznawalności sieci wśród klientów – planujemy duże kampanie radiowe, outdoorowe oraz internetowe. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której konsument konieczność umycia czy wyczyszczenia czegokolwiek, nie tylko auta, będzie kojarzył z portalem ZamowMycie.pl i naszymi jednostkami mobilnymi.

Czy franczyza spod znaku SteamArt Mobile to biznes sezonowy?
Klienci często zadają nam to pytanie. Odpowiedź brzmi – zdecydowanie nie. Mobilna myjnia parowa działa nie tylko, gdy warunki atmosferyczne są sprzyjające, bo ma całą gamę zastosowań – nie tylko czyszczenie samochodów. Jednostka mobilna wyposażona jest między innymi w urządzenie parowe oraz w urządzenia do prania pianowego. Jako przykład mogę podać np. pranie dywanów, wykładzin oraz kanap czy sof w domu klienta, dezynfekcję łazienek w hotelach, dezynfekcję hal produkcyjnych w firmach przetwórstwa spożywczego. Zarobek jednostki wynikający z mycia aut stanowi średnio połowę generowanych przychodów. Reszta to usługi specjalistyczne, które można wykonywać dzięki oferowanym przez SteamArt Mobile urządzeniom.

W jakiej lokalizacji warto otworzyć własny biznes w sieci SteamArt Mobile?
Nie ma znaczenia, czy miasto, w którym działa franczyzobiorca jest dużą aglomeracją czy małą miejscowością. Spotykając się z każdym potencjalnym partnerem prowadzimy dokładny wywiad: skąd jest, jaki ma pomysł na biznes, na jakich klientów się nastawia. Taka wiedza pozwala nam kierunkować jego działania tak, aby skutecznie pozyskiwał stałych klientów.

Jak oceniają Państwo rynek tego typu usług w Polsce w porównaniu z krajami zachodniej Europy?
W Polsce, w przeciwieństwie do niektórych krajów europejskich, myjnie parową można prowadzić bez pozwoleń środowiskowych. Jednak ze względu na standard życia, zamożność obywateli jak i większą świadomość konieczności stosowania rozwiązań ekologicznych rynek Europy zachodniej ogólnie ujmując jest łatwiejszy, szczególnie jeżeli chodzi o pozyskanie konsumenta. Dlatego uruchomiliśmy już jednostki w Danii, Anglii czy Irlandii. Rynek polski również się zmienia, toteż liczymy, że i nad Wisłą branża będzie się rozwijać.

Rozmawiał (gum)


POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018