25 pomysłów na biznes + 8 gratis

Biznesmen podpisuje czeki własną krwią, a faktury własnym potem. Większość ludzi, którzy zajmują się interesami, ma na swoim koncie tak ryzykowne zachowania, ze absolutnie nie do przyjęcia dla większości z nas.
Jacek Santorski, psycholog
Poniedziałek
02.01.2012
33 znane postacie polskiego show-biznesu udowadniają, że oprócz znanej twarzy, mają głowę do interesów.
 

Udany biznes daje blichtr i bogactwo. Jednak to, co najciekawsze w historii firmy, zdarza się podczas wspinaczki przedsiębiorcy na szczyt. W książce „Znani i bogaci o własnym biznesie” popularne postacie odsłaniają tajemnicę swojego sukcesu. Mówią o swoich inwestycjach i własnych firmach. Okazuje się bowiem, że większość sław inwestuje pieniądze we własne przedsięwzięcia i zarabia.

Warto przeczytać 33 wywiady i dowiedzieć się, jaki biznes łączy Piotra Najsztuba i Magdę Gessler oraz ile kosztuje porada Tomasza Jacykowa. Biznes nie znosi tolerancji, tylko wymaga dyscypliny twierdzi Marek Kondrat. Jak swoją przygodę z biznesem opisują inni bohaterowie tej książki?

Pascal BRODNICKI, kucharz, autor książek kucharskich
Na pewno kiedyś otworzę restaurację. To jest moje marzenie. Myślę o tym, wiem już nawet jak będzie wyglądała. Chciałbym, żeby ludzie przychodzili do mnie ze względu na wyśmienite dania, które będę serwował, a nie dlatego, że jestem popularny.

Hubert URBAŃSKI, prezenter telewizyjny
Bycie biznesmanem nie leży w mojej naturze. Jednak i ja spróbowałem swoich sił w biznesie. Do dzisiejszych wynagrodzeń dochodziłem stopniowo. Pieniądze, które zarabiam obecnie, zaledwie kilka lat temu wydawały mi się zupełnie abstrakcyjne.

Dorota ZAWADZKA, psycholożka, superniania z programu TVN
Z cała pewnością można wychować dziecko tak, aby nie bało się świata, było otwarte na eksperymenty i posiadało zdolności interpersonalne. To są według mnie cechy, które powinien mieć przyszły biznesmen.

Katarzyna CICHOPEK i Marcin HAKIEL, właściciele szkoły tańca
Nasze życie wygląda na bajkowe. Ale to co widać w telewizji, jest jak mała słodka śmietanka do gorzkiej kawy. Przy budowie kariery trzeba się nieźle napracować.

Książka dostępna w księgarni internetowej na portalu Franchising.pl.

LISTA WYWIADÓW:
Marek KONDRAT, Zbigniew BONIEK, Czesław BIELECKI, Katarzyna FIGURA, Katarzyna CICHOPEK i Marcin HAKIEL, Ewa WACHOWICZ, Jeremi MORDASEWICZ, Prof. Jerzy BRALCZYK, Mariusz PUDZIANOWSKI, Krystyna JANDA, Jacek SANTORSKI, Piotr NAJSZTUB, Katarzyna PAKOSIŃSKA, Bogusław LINDA, Dorota ZAWADZKA, Piotr TYMOCHOWICZ, ANI MRU MRU, Pascal BRODNICKI, Maciej ORŁOŚ, Wojciech CEJROWSKI, Bożena BATYCKA, ks. Jerzy PIĄTEK, Mariusz Max KOLONKO, Wojciech EICHELBERGER Tomasz JACYKÓW, Piotr KUCZYŃSKI, Zbigniew GRYCAN, Roman MŁODKOWSKI,, Magda GESSLER, Teresa ROSATI, Wojciech FIBAK, Hubert URBAŃSKI, Piotr GALIŃSKI


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

19 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018