02.01.2012

25 pomysłów na biznes + 8 gratis

33 znane postacie polskiego show-biznesu udowadniają, że oprócz znanej twarzy, mają głowę do interesów.

Udany biznes daje blichtr i bogactwo. Jednak to, co najciekawsze w historii firmy, zdarza się podczas wspinaczki przedsiębiorcy na szczyt. W książce „Znani i bogaci o własnym biznesie” popularne postacie odsłaniają tajemnicę swojego sukcesu. Mówią o swoich inwestycjach i własnych firmach. Okazuje się bowiem, że większość sław inwestuje pieniądze we własne przedsięwzięcia i zarabia.

Jacek Santorski, psycholog biznesu.

Biznesmen podpisuje czeki własną krwią, a faktury własnym potem. Większość ludzi, którzy zajmują się interesami, ma na swoim koncie tak ryzykowne zachowania, ze absolutnie nie do przyjęcia dla większości z nas.
Jacek Santorski, psycholog

Warto przeczytać 33 wywiady i dowiedzieć się, jaki biznes łączy Piotra Najsztuba i Magdę Gessler oraz ile kosztuje porada Tomasza Jacykowa. Biznes nie znosi tolerancji, tylko wymaga dyscypliny twierdzi Marek Kondrat. Jak swoją przygodę z biznesem opisują inni bohaterowie tej książki?

Pascal BRODNICKI, kucharz, autor książek kucharskich
Na pewno kiedyś otworzę restaurację. To jest moje marzenie. Myślę o tym, wiem już nawet jak będzie wyglądała. Chciałbym, żeby ludzie przychodzili do mnie ze względu na wyśmienite dania, które będę serwował, a nie dlatego, że jestem popularny.

Hubert URBAŃSKI, prezenter telewizyjny
Bycie biznesmanem nie leży w mojej naturze. Jednak i ja spróbowałem swoich sił w biznesie. Do dzisiejszych wynagrodzeń dochodziłem stopniowo. Pieniądze, które zarabiam obecnie, zaledwie kilka lat temu wydawały mi się zupełnie abstrakcyjne.

Dorota ZAWADZKA, psycholożka, superniania z programu TVN
Z cała pewnością można wychować dziecko tak, aby nie bało się świata, było otwarte na eksperymenty i posiadało zdolności interpersonalne. To są według mnie cechy, które powinien mieć przyszły biznesmen.

Katarzyna CICHOPEK i Marcin HAKIEL, właściciele szkoły tańca
Nasze życie wygląda na bajkowe. Ale to co widać w telewizji, jest jak mała słodka śmietanka do gorzkiej kawy. Przy budowie kariery trzeba się nieźle napracować.

Książka dostępna w księgarni internetowej na portalu Franchising.pl.

LISTA WYWIADÓW:
Marek KONDRAT, Zbigniew BONIEK, Czesław BIELECKI, Katarzyna FIGURA, Katarzyna CICHOPEK i Marcin HAKIEL, Ewa WACHOWICZ, Jeremi MORDASEWICZ, Prof. Jerzy BRALCZYK, Mariusz PUDZIANOWSKI, Krystyna JANDA, Jacek SANTORSKI, Piotr NAJSZTUB, Katarzyna PAKOSIŃSKA, Bogusław LINDA, Dorota ZAWADZKA, Piotr TYMOCHOWICZ, ANI MRU MRU, Pascal BRODNICKI, Maciej ORŁOŚ, Wojciech CEJROWSKI, Bożena BATYCKA, ks. Jerzy PIĄTEK, Mariusz Max KOLONKO, Wojciech EICHELBERGER Tomasz JACYKÓW, Piotr KUCZYŃSKI, Zbigniew GRYCAN, Roman MŁODKOWSKI,, Magda GESSLER, Teresa ROSATI, Wojciech FIBAK, Hubert URBAŃSKI, Piotr GALIŃSKI

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0