MAKRO Punkt w Tarnobrzegu to jedna z trzech tego typu placówek otwartych w grudniu 2011 roku.
Środa
11.01.2012
Po fuzji głównych konkurentów zdetronizowany gigant rynku handlowego szuka asów w rękawie.
 

Makro Cash & Carry pozostaje liderem w branży samoobsługowego handlu hurtowego w Polsce, jednak niedawna fuzja Eurocashu i dystrybucyjnej części Grupy Handlowej Emperia zdetronizowała go z pozycji największego dystrybutora FMCG pod względem obrotu. Wzmocniony Tradisem Eurocash może liczyć na roczne przychody rzędu 14 mld zł, podczas gdy sprzedaż Makro w 2010 roku sięgnęła niecałych 8 mld zł.

Dotychczasowy lider nie zamierza jednak spoczywać na laurach. W grudniu otworzył trzy nowe punkty dla klientów z sektora handlu detalicznego. Makro Punkty powstały w Tarnobrzegu, Pile i w Gorzowie Wielkopolskim. Grupa ma w Polsce dziewięć takich placówek. Pierwszy rozpoczął działalność w październiku 2009 w Tarnowie. W 2010 roku otwarto trzy kolejne: w Lesznie, Słupsku, Radomiu. W 2011 roku dołączyło do nich pięć nowych placówek, w tym między innymi w Nowym Targu oraz Jeleniej Górze.

Nowe placówki to nie jedyny element kontrofensywy Makro. Grupa nawiązała też współpracę z PizzaPortal.pl, największą witryną zamawiania pizzy online.

Makro Cash & Carry stara się rozwijać swoją ofertę nie tylko poprzez zwiększanie artykułów na półce. W ramach współpracy z PizzaPortal.pl stworzony został specjalny program rabatowy dedykowany restauracjom włoskim. Restauratorzy biorący udział w programie za zakupy zrobione w Makro otrzymają bony towarowe do wykorzystania w sklepach grupy. PizzaPortal.pl z kolei zaoferuje uczestnikom programu bezpłatną instalację systemów zamówień online na stronie restauracji, a także duże obniżki na prowadzone przez siebie kampanie marketingowe.

- Widzimy, że Polacy coraz chętniej zamawiają online niż przez telefon. Restauracja, która na swojej stronie ma tylko numer telefonu jest mniej konkurencyjna - mówi Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl.

(gum)