Chomik przegryzający kabel zasilania czy gniazdo szczurów w wiatraku komputera stacjonarnego to tylko niektóre, z zaskakujący zgłoszeń trafiających do PC Doctorów.
Piątek
20.01.2012
Franczyzobiorcy sieci PCDOC przerywają milczenie. Okazuje się, że ich zawodowa codzienność jest pełna niespodzianek.
 

PCDOC to założone w 2002 roku pogotowie komputerowe, które od dwóch lat działa jako sieć franczyzowa. Działa w blisko 60 miejscowościach, a jego specjaliści świadczą usługi zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Wielu z nich dostarcza franczyzowym specom od komputerów prawdziwych wyzwań zawodowych. Postanowili opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

- Jak wiadomo, każda firma świadcząca usługi, posiada ciekawe historie związane z obsługiwanymi klientami. Nasi eksperci, w związku z faktem, iż pomagają różnym ludziom i podmiotom w wielu miejscach Polski, co jakiś czas spotykają się z oryginalnymi zgłoszeniami i pomysłami ze strony osób, które obsługują – mówi Tomasz Białek, CTO (dyrektor ds. technicznych) sieci PCDOC.

Gniazdo chomików w obudowie komputera stacjonarnego czy martwy chomik znaleziony z przegryzionym kablem zasilania w pyszczku to tylko początek listy zaskakujących usterek, z którymi spotkali się eksperci PCDOC. Usuwanie uszkodzeń spowodowanych przez zwierzęta nie należy w tym fachu do rzadkości. Znacznie poważniejszym wyzwaniem dla komputerowych lekarzy okazują się konfrontacje z pomysłowością klientów.

- Jedna z bardziej zabawnych historii dotyczy mężczyzny, który zadzwonił twierdząc, że na jednej ze swoich płyt DVD znalazł wirusa, pytając jednocześnie czy da się go stamtąd usunąć. Został poinformowany, że z tego konkretnego nośnika nie, ale można odzyskać dane i nagrać je na nową płytę, a zawirusowaną po prostu wyrzucić. Po przyjeździe na miejsce serwisant PCDOC zobaczył, że płyta leży na stoliku z kartką z napisem „kwarantanna”. Klient z pełną szczerością poinformował go, że odizolował ten kompakt od pozostałych, żeby infekcja nie rozniosła się na inne nośniki – opowiada Tomasz Białek.

Inny klient, dzwoniąc po pomoc do PCDOC poinformował rozmawiającego z nim serwisanta, że z jednego z komputerów wydobywa się dym i widać płomienie. Sugestia pracownika, aby jak najszybciej wyjąć wtyczkę z gniazdka i wezwać straż pożarną, spotkała się z zaskakującą odpowiedzią ze strony rozmówcy, iż jest świadom, jak należy w tym momencie postąpić, ale potrzebuje porady, jak zrobić kopię zapasową dysku i to najszybciej jak się da.

Pewnego razu serwisant PCDOC trafił też do klienta, który twierdził, że jego komputer przejawia symptomy zawirusowania. Z uzyskanych informacji wynikało, że mógł pobrać wirus ukryty w wiadomości email. Podczas obsługi skrzynki podejrzewał, że wiadomość może spowodować szkody, bo była dziwnie zatytułowana, ale i tak ją otworzył. Na pytanie PC Doctora dlaczego to zrobił, wyjaśnił, że z ciekawości jak działa wirus komputerowy.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018