"Od domu blisko - do domu wszystko". Pod takim hasłem sieć sklepów ODIDO, zrzeszająca niezależnych właścicieli sklepów spożywczych.
Środa
18.01.2012
W ubiegłym roku 798 przedsiębiorców zdecydowało na współpracę z Makro Cash & Carry.
 

Rok 2011 przyniósł sieci sklepów spożywczych Odido dynamiczny rozwój. Ubiegłorocznym celem było podpisanie 500 umów franczyzowych, co udało się zrealizować już w październiku. Okazało się, że przedsiębiorcy chętniej korzystali z oferty i w sumie podpisanych zostało 798 umów potwierdzających przystąpienie do sieci, na mocy których otwarto już 700 sklepów. Odido działa na polskim rynku od wiosny 2011 roku.

- Sukces Odido potwierdza rosnące zapotrzebowanie sektora handlu detalicznego na tego typu modele biznesowe – mówi Jose Bonito, dyrektor marketingu Makro Cash & Carry Polska. - Wyniki, które osiągnęliśmy w 2011 roku, bardzo nas cieszą. Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że Odido jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Jesteśmy zdeterminowani, aby w 2012 roku utrzymać ten trend.

Do sieci Odido mogą przystąpić właściciele zarówno małych, jak i większych sklepów spożywczych na terenie całej Polski. W ramach pakietu marketingowego partnerzy mają możliwość samodzielnego projektowania ulotki oraz otrzymują wsparcie przy otwarciu placówki. Franczyzobiorcy otrzymują również rabaty na zaopatrzenie w hurtowniach Makro.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.