23.01.2012

Ulica na promocji

Zadaniem franczyzobiorcy Galerii Miejskich będzie promocja największych ulic handlowych w jego mieście.

Handel coraz częściej przenosi się z głównych ulic miast do galerii handlowych. Nie wszyscy chcą jednak zamienić miejsca, które w świadomości mieszkańców danego miasta od zawsze funkcjonują jako handlowe, na nowe galerie, które dopiero budują swoją renomę. Niestety w pojedynkę trudno wypromować sklep, czy przypomnieć klientom o tym, że handel istnieje nie tylko w galerii. Dlatego powstał projekt Galerie Miejskie, który ma pomóc właścicielom sklepów działających przy ulicach handlowych w rewitalizacji ich okolicy i skutecznej promocji działających tam obiektów handlowych.

Magazyny wydawane przez Galerię Miejską i strona internetowa promowanych obiektów.

Magazyny wydawane przez Galerię Miejską i strona internetowa promowanych obiektów.

- Początkowo projekt Galerie Miejskie miał na celu promocję ul. Dworcowej, najstarszej handlowej ulicy w Bydgoszczy. Stworzyliśmy więc portal promujący ulicę i zaczęliśmy wydawać magazyn. Później dołączyły do niej kolejne ulice, a następnie postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o inne miasta. Tak powstały Galerie Miejskie w Gdańsku i Toruniu - wyjaśnia Władysław Labuda, menedżer projektu. - Teraz pracujemy nad dwiema rzeczami: poprawą jakości naszych usług i rozwojem naszego projektu w kolejnych miastach. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na franczyzę.

Partner otrzyma narzędzia umożliwiające działania promocyjne m.in. pakiet dokumentów, ofert, umów, wizytówek, listów intencyjnych itd. W skład pakietu wchodzi dedykowany portal z możliwością edycji treści. Galeria Miejska wydaje również magazyn promujący ulice. Inwestycja we franczyzę Galerii Miejskich wynosi 19 tys. zł.

- Chcemy wspierać handlowców w całym kraju, dlatego poszukujemy franczyzobiorców we wszystkich polskich miastach. W dalszej perspektywie planujemy rozwój również w mniejszych miejscowościach, liczących nawet 40 tys. mieszkańców, jak Lębork - mówi Władysław Labuda.

(mak)