Alternatywą dla kabin stacjonarnych są przenośne fotokabiny idealne na imprezy firmowe, śluby, studniówki czy imprezy masowe. Rozłożenie zajmuje tylko 15 minut.
Wtorek
24.01.2012
Muzeum, zoo czy pub to miejsca, w których sprawdzi się automat do robienia zdjęć. FotoLook chce w Polsce umieścić 50 takich maszyn.
 

FotoLook, to firma, która dystrybuuje w Europie automaty do robienia zdjęć firmy Innovative Foto.
– Sukces, jaki osiągnęliśmy na Słowacji, skłonił nas do sprawdzenia tego modelu także w Polsce, Czechach i w innych krajach – mówi Michał Spimr, zarządzający siecią FotoLook.

Mimo ciągłego wzrostu rynku telefonów komórkowych i aparatów cyfrowych, klimat automatów przyciąga ciekawskich klientów. Najlepszym przykładem dużego potencjału kabin fotograficznych są Stany Zjednoczone, gdzie działa już ponad 3 tys. maszyn Innovative Foto.

Oprócz zakupu maszyny oraz fotopapieru, rozpoczęcie współpracy nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. Transport do miejsca docelowego zajmuje łącznie ok. 30 dni. Zachętą dla inwestorów jest potencjalnie duży zysk przy małym nakładzie pracy. Według dystrybutora, koszt urządzenia zwraca się już w 6-12 miesięcy, właściciel dwóch, trzech urządzeń może liczyć na zysk w wysokości około 100 tys. zł w ciągu roku.

– Kiedy partner kupuje fotokabinę, może liczyć na nasze wsparcie od początku współpracy. Staramy się być w stałym kontakcie z klientem, by zoptymalizować działania i na bieżąco rozwiązywać jakiekolwiek problemy techniczne. Nowością jest możliwość przesłania zdjęcia po jego zrobieniu na adres e-mail lub profil na Facebooku – dodaje Michał Spimr.

Alternatywą dla kabin stacjonarnych są przenośne fotokabiny o nazwie Eventure, idealne na imprezy firmowe, śluby, studniówki czy imprezy masowe. Rozłożenie zajmuje tylko 15 minut. Według wyliczeń firmy FotoLook zwrot z inwestycji następuje już po 5-10 imprezach.

(lp)


PROFIT system