25.01.2012

Eurocash oswaja nowe nabytki

Partnerski Serwis Detaliczny i supermarkety Gama dogadały się z nowym partnerem. Chcą zacieśniać współpracę.

Minął już miesiąc od momentu, gdy przejęcie franczyzowych sieci Emperii przez Eurocash stało się faktem. Kierowana przez Luisa Amarala spółka nie traci czasu – powołała nowy zarząd Tradisu i zabrała się za integrację nowych nabytków. Na pierwszy ogień poszedł Partnerski Serwis Detaliczny, w ramach którego działa 18 supermarketów Gama oraz 60 spółdzielni. Jego zarząd nie kryje zadowolenia z zakończenia trwających ponad rok negocjacji pomiędzy Emperią i Eurocashem.

Klienci w sklepie spożywczym Gama.

W ramach PSD działa 18 supermarketów Gama.

- Cieszymy się, że po ponad roku niepewności rozpoczynamy zupełnie nowy rozdział funkcjonowania PSD i współpracujących z nami spółdzielni, działając w ramach największej grupy dystrybucyjnej w polskim handlu. Wyniki spółdzielni jasno pokazują, że przy naszych rozwiązaniach mogą one skutecznie poprawiać obroty i generować atrakcyjne zyski – mówi Małgorzata Więch, członek zarządu PSD.

Partnerski Serwis Detaliczny będzie się rozwijał w dotychczasowej formule, a spółdzielnie uczestniczące w projekcie będzie łączyć z PSD nie tylko umowa handlowa, ale również wpływ na strategię i rozwój. Kwestie handlowe pozostaną bez zmian, jednak partnerzy mogą liczyć na coraz lepsze warunki cenowe.

- Eurocash jest jedyną firmą na rynku polskiego hurtu, która dzięki swojej skali może konkurować z wielkimi sieciami dyskontów i hipermarketów, jak Biedronka, Tesco czy Carrefour. Eurocash nie prowadzi własnej sieci detalicznej, działalność koncentruje na wsparciu rozwoju biznesów swoich Klientów zgromadzonych wokół sieci franczyzowych i partnerskich. Szanujemy tradycję polskiego handlu i będziemy bezwzględnie wspierać niezależnych detalistów – mówi Carlos Saraiva, prezes zarządu Tradisu.

Koncepcja sieci Gama powstała w 2010 roku z inicjatywy PSD i Spółdzielni Partnerskich, a już w czerwcu 2011 w Zakopanem ruszyła pierwsza placówka pod tym szyldem. Sam Partnerski Serwis Detaliczny został powołana do życia w 2008 roku jako przedsiębiorstwo wspierające działalność spółdzielni Społem.

(gum)