Biznes w małym miasteczku

5.10.15 działa Polsce od 1993 roku i prowadzi 178 placówek.
Czwartek
26.01.2012
5.10.15 zmienia strategię otwierania sklepów franczyzowych. Kto na tym zyska, a kto straci?
 

Należąca do firmy Komex sieć 5.10.15 otwiera właśnie kolejny sklep, tym razem w Bytowie. Będzie to już 50. punkt franczyzowy działający pod tą marką. Właściciel lokalu zamienił prowadzoną wcześniej restaurację na dziecięce ubranka. Przedsiębiorca zdecydował się na współpracę z 5.10.15 aby zmniejszyć koszty prowadzenia działalności, bo wiążąc się ze znaną marką nie musi martwić się o reklamę i regularne dostawy towaru.
- W lokalu przy ulicy Wojska Polskiego trwają już prace adaptacyjne, sklep powinien zostać otwarty w połowie lutego. Na początku w sklepie mają pracować dwie osoby – mówi franczyzobiorca, Henryk Wiczkowski.

W 2011 r. 5.10.15 powiększył sieć sprzedaży o prawie 20 proc., głównie opierając się na rozwoju sklepów franczyzowych.
- W tym roku również stawiamy na franczyzę. Zamierzamy otwierać nasze sklepy w miastach, w których żyje co najmniej 15 tys. mieszkańców (dotychczas 20 tys.). Powodem tych zmian są dobre wyniki sprzedaży osiągane w 2011 roku przez sklepy lokowane w mniejszych miastach – mówi Paweł Okpisz, manager ds. franczyzy 5.10.15. - Udało nam się również stworzyć zupełnie nowy sklep internetowy, który zyskał wiele przyjaznych dla klientów rozwiązań. Kolejne działanie związane było z otwarciem pierwszego sklepu w nowym koncepcie meblowym, który pozwala na optymalną prezentację naszej oferty odzieży, obuwia i akcesoriów - dodaje.

5.10.15 jest jedną z największych sieci sprzedających odzież dziecięcą. W Polsce działa od 1993r. i prowadzi 178 placówek. Firma zajmuję się produkcją i sprzedażą odzieży w przedziale wiekowym od okresu niemowlęcego do 12 roku życia. Wnętrza sklepów nawiązują klimatem do dziecięcego pokoju.

Opłata licencyjna wynosi 15 tys. złotych, do tego dochodzi koszt adaptacji lokalu w wysokości ok. 800 zł za m2. Dodatkowo Komex wymaga zabezpieczenia w postaci weksla oraz depozyt zwrotny w wysokości 20 tys zł.

(lp)


PROFIT system