03.02.2012

Versace w sklepach Rosenthala

Partnerzy firmy Rosenthal, producenta porcelany sprzedają zastawę zaprojektowaną przez Versace i Warhola.

W sieci autoryzowanych salonów Rosenthal prezentowana jest szeroka oferta kolekcji porcelany, szkła i akcesoriów designerskich. Sklepy w naszym kraju prowadzi firma Ceramica Group Sp. z o.o., generalny dystrybutor marki w Polsce. Rosenthal wywodzi się z Bawarii i liczy sobie 130 lat. Pod logo pochodzącej z Niemiec marki działa w Polsce 20 salonów własnych oraz 18 franczyzowych. Najbliższe otwarcie planowane jest w Warszawie przy ulicy Kruczej.

Salon Rosenthal.

Wśród marek skupionych pod szyldem Rosenthal dostępne są kolekcje porcelany takich manufaktur jak Meissen, Furstenberg, Lenox, Bernardaud i Royal Copenhagen.

Spółka poszukuje partnerów, którzy chcą otworzyć sklep w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Zależy jej na zaistnieniu w Kielcach, Bielsko-Białej i Gliwicach. Głównym kryterium przyjęcia do sieci jest dogodna lokalizacja placówki jaką dysponuje franczyzobiorca. Salony Rosenthal mają od 40 do 100 m2 i mieszczą się zazwyczaj w galeriach handlowych oraz przy głównych ulicach. W ramach współpracy franczyzodawca zapewnia partnerowi doradztwo, szkolenia, wsparcie marketingowe oraz pomoc w aranżacji salonu. Właściciel licencji nie pobiera opłaty wstępnej.

- Sztandarowym przykładem wyrobów firmy Rosenthal jest zestaw Biała Maria, czyli estetycznie i oszczędnie zaprojektowana zastawa stołowa. Firma koncentruje się na nowoczesnych wzorach, dlatego wśród projektantów porcelany znaleźli się m.in. Versace i Warhol - mówi Remigiusz Kuczuba, dyrektor artystyczny marki Rosenthal.

Dodatkowo Rosenthal wydaje własny kwartalnik "CQ magazine". W każdym wydaniu prezentowane są sylwetki znanych projektantów, historie marek, a także nowości z branży wyposażenia wnętrz. Firma stara się dotrzeć w ten sposób do szerszego grona potencjalnych klientów.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora