Franczyzobiorca w przedszkolu

Firma powstała w 1994 roku w Warszawie, gdzie założyła pierwszą szkołę. Rozwój placówek franczyzowych rozpoczął się w 2007 roku. Do dziś powstało ich 43.
Niedziela
05.02.2012
Szkoły językowe Early Stage poszerzyły swoją ofertę o kursy dla przedszkolaków. Tym samym wzrosła liczba potencjalnych klientów.
 

Do niedawna docelowym klientem szkół językowych Early Stage były dzieci w wieku 6-16 lat. Chcąc dotrzeć do większej liczby klientów, firma poszerzyła swoją ofertę o programy dla przedszkolaków. Autorskie kursy dla maluchów mających 3-5 lat prowadzone są w oparciu o własny podręcznik i noszą nazwę Little Early Stage. Z kolei w placówkach, które działają już od kilku lat, przybywa starszych uczniów. Często są to licealiści, którzy od dłuższego czasu korzystają z kursów Early Stage. We wszystkich 53 placówkach sieci kształci się w tym roku 4 tys. dzieci.

Rok szkolny w Early Stage trwa od września do czerwca. W wakacje franczyzobiorcy organizują dodatkowe kursy, warsztaty i obozy językowe. Nowe grupy językowe tworzone są we wrześniu. Zdarza się, że w ciągu roku dopisywani są do nich kursanci, którzy zgłosili po rozpoczęciu semestru. Przystąpienie do Early Stage nie wiąże się z opłatą wstępną, zaś miesięczna licencja wynosi 10 proc. uzyskanego przychodu.

- Nie nakłaniamy partnerów do podejmowania dużego ryzyka finansowego. Zachęcamy do otwierania placówek w okolicy gimnazjów i podstawowych, chyba że ktoś dysponuje lokalem w innym atrakcyjnym miejscu – mówi Joanna Zarańska, właścicielka i założycielka Early Stage.

Szkoły językowe Early Stage zapowiadają w najbliższym czasie otwarcia w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, we Wrocławiu oraz na terenie Śląska. Placówka powstanie także w Gdańsku, chociaż wciąż trwają poszukiwania franczyzobiorcy.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018