Aby otworzyć "Pachnącą Wyspę", przedsiębiorca musi dysponować kwotą 50 tys. zł.
Wtorek
07.02.2012
Zapachy sprzedawane przez Aromanti nie mieszczą się już na stoiskach. Firma zdecydowała się otwierać sklepy.
 

Do tej pory jedynymi punktami sprzedaży Aromanti, oferującej francuskie zapachy do wnętrz, były otwarte stoiska w centrach handlowych, czyli tzw. wyspy. Jednak ze względu na systematycznie wzbogacaną ofertę, właściciele postanowili wprowadzić koncept sklepowy.

Nasze produkty przestają mieścić się na wyspie i musimy przygotować model zamkniętego sklepu. W swojej ofercie posiadamy produkty trzech francuskich firm: Clem, Procado oraz Deco Sable. Klienci mogą już wybierać spośród 88 zapachów – tłumaczy Krzysztof Plitnik, prezes zarządu Aromanti.

Pierwszy sklep Aromanti ma powstać w Warszawie w pierwszej połowie 2012 roku. Będzie to placówka własna. Jednak "shop koncept" to propozycja skierowana również do franczyzobiorców. Obecnie każdy zainteresowany współpracą z Aromanti ma do wyboru otwarcie „Pachnącej Wyspy” lub sklepu. W przypadku otwierania mniejszego punktu sprzedaży, kwota inwestycji wynosi koło 50 tys. zł. Koszt otwarcia sklepu będzie wyższy ze względu na większą powierzchnię pomieszczenia. „Pachnące Wyspy” zajmują około 7 m2. Przewidywana wielkość sklepu to 30 m2. Wzrośnie również koszt zatowarowania. Dawca licencji pomaga jednak w uzyskaniu dofinansowania przeznaczonego na otwarcie punktu sprzedaży. Franczyzobiorcy objęci są specjalnym programem w FM Banku umożliwiającym uzyskanie pomocy finansowej do kwoty 45 tys. zł w ciągu 14 dni od podpisania umowy franczyzowej.

(asz, awh)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Biżuteria zawsze modna

Jak szukacie dobrej wyceny biżuterii to zapraszam http://www.pollabo.pl/

68 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018