09.02.2012

Kosmetyczne menu

Nie wystarczy otworzyć salon kosmetyczny, żeby zarobić. Trzeba stale uaktualniać ofertę, bo to klientki decydują o popularności zabiegów - mówi Mariusz Rybak, współwłaściciel Baylla.

Baylla zajmuje się wyposażaniem salonów kosmetycznych i spa. Czy właściciele tych punktów nie próbują oszczędzać na nowym sprzęcie?
Usługa aranżacji i wyposażenie wnętrz salonów kosmetycznych cieszy się sporym powodzeniem, bo konkurencja ze strony innych salonów zmusza ich właścicieli do inwestycji. To sposób na wyróżnienie swojego gabinetu. Większość z klientów jest typem wzrokowca. Chętnie odwiedzamy miejsca, które są wizualnie atrakcyjne, a jeżeli dołożymy do tego usługi o wysokiej jakości i profesjonalną obsługę klienta, o sukces możemy być spokojni.

Mariusz Rybak z firmy Baylla

Mariusz Rybak, współwłaściciel firmy Baylla

Jakie trendy panują w urządzaniu gabinetów?
Wystrój wnętrz w stylu orientalnym nadal cieszy się dużą popularnością. To aktualnie trend dominujący w ośrodkach SPA, hotelach a także salonach masażu. Harmonia i spokój płynące z tego typu wnętrz pozwalają klientom w pełni się zrelaksować. Ciepłe barwy, łagodne linie i naturalne materiały nadają gabinetom niepowtarzalny klimat. Salony o mniejszej powierzchni, oferujące szeroki zakres usług kosmetycznych stawiają raczej na prostotę i elegancję, a przede wszystkim funkcjonalność. Baylla pomaga stworzyć niepowtarzalny wystrój oraz doradza jak wykorzystać potencjał danej lokalizacji. W naszym salonie ekspozycyjnym prezentujemy kilka przykładowych aranżacji stworzonych w różnych stylach.

Jak utrzymać raz pozyskanego klienta?
Stałe poszerzanie wachlarza usług oraz ciągłe szkolenie personelu to niezbędne narzędzia do rozwoju każdej firmy. Chcąc uzyskać, a później utrzymać wysoki poziom, trzeba stale wzbogacać swoją ofertę o nowości z branży kosmetycznej. Nie wystarczy założyć biznes i liczyć, że sam będzie się kręcił. Trzeba reagować na zmieniające się trendy i wykorzystać potencjał jaki dają nowe rozwiązania. Dzięki nim poszerzyliśmy ofertę m.in. o oxybrazję, czyli rodzaj peelingu oraz IPL + RF stosowany do trwałego usuwania owłosienia, rozszerzonych naczynek, trądziku oraz redukcji zmarszczek i tkanki tłuszczowej.

Na czym polega system franczyzowy Oxyclub Baylla?
Wieloletnie doświadczenie firmy pozwoliło na stworzenie opłacalnego konceptu gabinetów, w których wykonywane zabiegi kosmetyczne nie są ograniczone sezonowością. Obecny trend w naszej branży wymusza stosowanie terapii dających jak najszybsze efekty, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Gwarancją tego są urządzenia, które przekazujemy partnerowi w ramach pakietu franczyzowego. Franczyzobiorca i jego personel przechodzą szkolenie, dotyczące m.in. obsługi oraz możliwości sprzętu.

Rozmawiała (asz)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0