08.02.2012

Kwiatoteka rusza na łowy

Kwiaciarnia chce upolować ukraińskich klientów, polskich franczyzobiorców oraz holenderskiego importera kwiatów.

11 lutego tego roku Kwiatoteka otworzy swój pierwszy punkt franczyzowy w Warszawie. W najbliższym czasie powstaną również kwiaciarnie w Gliwicach, Giżycku i Łomży. Kwiatoteka sama znajduje lokalizacje dla potencjalnych współpracowników. Kwiaciarnie powstają głównie w centrach handlowych dużych miast.
- Wyszukujemy najlepsze miejsca i przedstawiamy je zainteresowanym franczyzobiorcom. Ostatnio podpisaliśmy umowę najmu powierzchni handlowej w galerii Poznań City Center. Obecnie szukamy osoby, która poprowadzi w tym miejscu kwiaciarnię - zdradza Beata Drachal, właścicielka firmy.

Kwiaciarnia z zewnątrz

W wyposażeniu kwiaciarni dominują proste formy i stonowane kolory. W ten sposób łatwiej wyeksponować kwiaty. Dołączenie do sieci kosztuje 50-100 tys. zł. Ostateczna kwota zależy od atrakcyjności i położenia galerii, a także umiejscowienia lokalu w centrum handlowym.

Aktywność Kwiatoteki nie ogranicza się wyłącznie do Polski. Niedawno firma zrealizowała kampanię reklamową swojego systemu franczyzowego na terenie Ukrainy. Reklamy Kwiatoteki w gazetach ukraińskich spotkały się z zainteresowaniem tamtejszych przedsiębiorców.

- Odwiedziło nas kilka osób z Ukrainy, które rozważały podjęcie współpracy. Sprawdzamy możliwości prawne i przygotowujemy różne warianty logistyczne, aby móc wkroczyć na tamtejszy rynek. Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się znaleźć odpowiedniego masterfranczyzobiorcę, który będzie reprezentował Kwiatotekę u naszych wschodnich sąsiadów - opowiada Beata Drachal.

"Wschodnie" kontakty firmy idą w parze z udziałem przedstawicieli firmy na targach florystycznych w Holandii i w Niemczech, skąd pochodzą aktualne trendy na rynku florystycznym.

- Jesteśmy po pierwszych rozmowach z największym importerem kwiatów z Holandii. Liczymy na to, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy sfinalizujemy transakcję kupna przez niego części udziałów Kwiatoteki - mówi właścicielka.

(asz)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

2

Anna Szulepa

dziennikarz