W wyposażeniu kwiaciarni dominują proste formy i stonowane kolory. W ten sposób łatwiej wyeksponować kwiaty. Dołączenie do sieci kosztuje 50-100 tys. zł. Ostateczna kwota zależy od atrakcyjności i położenia galerii, a także umiejscowienia lokalu w centrum handlowym.
Środa
08.02.2012
Kwiaciarnia chce upolować ukraińskich klientów, polskich franczyzobiorców oraz holenderskiego importera kwiatów.
 

11 lutego tego roku Kwiatoteka otworzy swój pierwszy punkt franczyzowy w Warszawie. W najbliższym czasie powstaną również kwiaciarnie w Gliwicach, Giżycku i Łomży. Kwiatoteka sama znajduje lokalizacje dla potencjalnych współpracowników. Kwiaciarnie powstają głównie w centrach handlowych dużych miast.
- Wyszukujemy najlepsze miejsca i przedstawiamy je zainteresowanym franczyzobiorcom. Ostatnio podpisaliśmy umowę najmu powierzchni handlowej w galerii Poznań City Center. Obecnie szukamy osoby, która poprowadzi w tym miejscu kwiaciarnię - zdradza Beata Drachal, właścicielka firmy.

Aktywność Kwiatoteki nie ogranicza się wyłącznie do Polski. Niedawno firma zrealizowała kampanię reklamową swojego systemu franczyzowego na terenie Ukrainy. Reklamy Kwiatoteki w gazetach ukraińskich spotkały się z zainteresowaniem tamtejszych przedsiębiorców.

- Odwiedziło nas kilka osób z Ukrainy, które rozważały podjęcie współpracy. Sprawdzamy możliwości prawne i przygotowujemy różne warianty logistyczne, aby móc wkroczyć na tamtejszy rynek. Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się znaleźć odpowiedniego masterfranczyzobiorcę, który będzie reprezentował Kwiatotekę u naszych wschodnich sąsiadów - opowiada Beata Drachal.

"Wschodnie" kontakty firmy idą w parze z udziałem przedstawicieli firmy na targach florystycznych w Holandii i w Niemczech, skąd pochodzą aktualne trendy na rynku florystycznym.

- Jesteśmy po pierwszych rozmowach z największym importerem kwiatów z Holandii. Liczymy na to, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy sfinalizujemy transakcję kupna przez niego części udziałów Kwiatoteki - mówi właścicielka.

(asz)


Profil kobiety
Anna Szulepa
dziennikarz
/2/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Polacy lubią prezenty

Ja z kolei staram się obdarowywać zwłaszcza bliskie osoby czymś wyjątkowym. Jak nie mam pomysłu to zaglądam na lovvi tak jak w przypadku prezentu dla mojej mamy...

17 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Paznokcie w natarciu

This is really interesting information for me. Thanks for sharing! This is really interesting information for me. Thanks for sharing! - spotify web player hotkeys

24 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Paznokcie w natarciu

tomaszjawor10, a jakie ozdoby najbardziej Ci się podobają? Podoba Ci się taka folia transferowa?

24 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na pewno złoto byłoby lepszym pomysłem na inwestycje. Srebro jest dobre, ale jako prezent dla naszych bliskich. Takie jest moje zdanie.

67 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Polacy lubią prezenty

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby prezentów dawać, ale też otrzymywać:) Mój mąż na rocznicę ślubu podarował mi voucher na zabieg przedłużania rzęs 2 do 1...

17 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Pan od kosmetyków

A spotkaliście się kiedyś z mężczyzną, który robi rzęsy objętościowe ? W salonie kosmetycznym, do którego chodzę, pracuje Pan i muszę przyznać, że zawsze jestem...

22 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

wart inwestować, potem to wszystko się zwraca https://vindicat.pl/baza-wiedzy/co-oznacza-przedawnienie-dlugu/

67 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Dobrą inwestycją może się również nazwać inwestycję w numizmatykę. Takie monety, w które możecie włożyć swoje oszczędności, można kupić na ...

67 wypowiedzi
ostatnia 30.06.2018