12.02.2012

Vision Express z nową wizją

Dotychczas salon optyczny Vision Express mógł otworzyć wyłącznie pracownik firmy. Teraz franczyzobiorcą może zostać każdy.

- W ubiegłym roku nasza sieć powiększyła się o trzy punkty franczyzowe. W grudniu otwarty został salon optyczny Vision Express w Ostrowie Wielkopolskim, wcześniej ruszyły placówki w Zamościu i Szczecinku - wymienia Magdalena Pytel, dyrektor regionalny ds. franczyzy. - W 2012 roku również planujemy otworzyć trzy placówki franczyzowe m.in. w Kędzierzynie Koźlu i Stargardzie Szczecińskim. Powstaną też dwa salony własne - w Grudziądzu i Rzeszowie.

Salon Vision Express.

Sklepy franczyzowe Vision Express powstają w miejscowościach liczących do 80 tys. mieszkańców.

Strategia rozwoju sieci franczyzowej Vision Express w pierwszych latach funkcjonowania bazowała głownie na franczyzobiorcach wewnętrznych - byłych dyrektorach salonów własnych Vision Express SP. Dziś własny salon Vision Express SP może otworzyć każdy, kto wykaże zaangażowanie, doświadczenie biznesowe oraz dysponuje kwotą od 550 tys. zł do 850 tys. zł, bowiem tyle trzeba wydać na dostosowanie lokalu do wymogów sieci i jego zatowarowanie. Sklepy franczyzowe powstają w miejscowościach liczących do 80 tys. mieszkańców.

- Nakłady inwestycyjne w dużej mierze zależą od stanu technicznego i wielkości lokalu. Dużą część inwestycji stanowi wartość sprzętu okulistycznego i optycznego. Jeśli więc franczyzobiorcą Vision Express zostanie działający już na rynku optyk lub lekarz okulista, który posiada już część lub cały wymagany do prowadzenia salonu sprzęt, wówczas nakład inwestycyjny będzie niższy, niż w przypadku otwarcia całkiem nowego salonu - wyjaśnia Magdalena Pytel.

Vision Express nie pobiera opłat za przystąpienie do sieci, natomiast co miesiąc franczyzobiorca musi wnieść opłatę licencyjną (6 proc. obrotu netto), marketingową (również 6 proc. obrotu netto) oraz opłacić licencje informatyczne i wsparcie techniczne (0,5 proc. obrotu netto).

(mak)