Logo Yes widnieje na 102 salonach jubilerskich. Firma jest członkiem Polskiej Organizacji Franczyzodawców.
Wtorek
14.02.2012
Sprzedawcy biżuterii najwięcej zarabiają na białym kruszcu. Zyski ze sprzedaży liczą franczyzobiorcy sklepów jubilerskich Yes.
 

W 2011 roku salony jubilerskich Yes obchodziły 30. rocznicę powstania. Urodzinowy rok firma zakończyła okrągłą liczbą 100 sklepów, a na dobry początek kolejnego otworzyła dwa kolejne salony.
- Chcemy w tym roku otworzyć przynajmniej 10 nowych sklepów - zapowiada Maciej Łączkowiak, menedżer ds. ekspansji w firmie Yes Biżuteria. - Żeby przystąpić do naszej sieci nie jest potrzebne doświadczenie w branży jubilerskiej. Wystarczy zaangażowanie, determinacja i trochę kapitału na start. Wszyscy nasi franczyzobiorcy przechodzą szkolenia, które w pełni przygotowują ich do samodzielnego prowadzenia sklepu.

Biżuterię Yes można znaleźć w galeriach handlowych miast liczących więcej niż 100 tys. mieszkańców. Dużej sieci sprzedaży z doświadczeniem na rynku łatwiej jest pozyskać atrakcyjne miejsce w centrum handlowym i negocjować warunki umowy. Dlatego franczyzobiorca nie musi na własną rękę poszukiwać odpowiedniego lokalu, bo w tej kwestii wyręcza go firma Yes. Na dostosowanie lokalu do standardów sieci trzeba przeznaczyć ok. 7,5 tys. zł na m2. Licencja sieci Yes kosztuje 15 tys. zł.

Z badania przeprowadzonego w 2010 roku przez The Silver Institute wśród 340 sprzedawców prowadzących łącznie 4 tys. sklepów z biżuterią wynika, że największe zyski przynosi sprzedaż srebra. Takiej odpowiedzi udzieliło 57 proc. ankietowanych. Mimo, że biżuteria nie należy do produktów pierwszej potrzeby to aż 52 proc. właścicielu sklepów szacuje wzrost sprzedaży w przedziale od 11 do 25 proc. Najwięcej biżuterii sprzedaje się latem, w tzw. sezonie ślubów. Inne dni w roku, kiedy krzywa sprzedaży rośnie to okres poprzedzający Boże Narodzenie i Walentynki.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018