16.02.2012

Biznes na karnawał

Sklepy własne Enjoy mają ponad 80 m2. O połowę mniejsze punkty będą otwierać franczyzobiorcy.

W sklepach Enjoy znajdziemy wszystko czego potrzeba do zorganizowania imprezy. I nie ma znaczenia czy jest to przyjęcie dla przedszkolaków, bal karnawałowy, czy wieczór kawalerski. Firma zaczynała swoją działalność od sprzedaży balonów. Stopniowo oferta była poszerzana o stroje karnawałowe, akcesoria dekoracyjne oraz gadżety. Z tego powodu pełnowymiarowy sklep Enjoy ma minimum 80 m2.

Sklep Enjoy! w warszawskiej Arkadii

Własne sklepy Enjoy powstają głównie w dużych centrach handlowych. Promocją firmy w mniejszych miastach mają się zająć franczyzobiorcy.

- Własne placówki otwieramy w dużych centrach handlowych. Są to sklepy, które mieszczą całą naszą kolekcję. Chcemy jednak zaistnieć również w mniejszych miastach, gdzie liczymy głównie na franczyzobiorców. Proponujemy im otwarcie sklepów o powierzchni ok. 40 m2 w mniejszych centrach handlowych - mówi Janusz Kraszek, prezes firmy Godan, do której należą sklepy.

Dwutorowy rozwój firmy to sposób na zyskanie popularności i rozpoznawalności na terenie całego kraju. Mniejsze punkty to również próba pozyskania klientów indywidualnych, a nie tylko firm organizujących imprezy okolicznościowe. Franczyzobiorcy Enjoy ze względu na rozmiar sklepu będą musieli ograniczyć ofertę. W tym celu przyda się wiedza na temat potrzeb przyszłych klientów.

- Zainteresowanie konsumentów artykułami okolicznościowymi cały czas rośnie, ale również stawia przed nami kolejne wyzwania. Kładziemy nacisk na tworzenie atrakcyjnych i unikalnych kolekcji. Obecnie pracujemy nad nową ofertą haloweenową i letnią - opowiada Janusz Kraszek.

Firma posiada sześć placówek. W najbliższym czasie powstaną dwa kolejne sklepy - w Kłodzku i Brwinowie. Przystąpienie do sieci kosztuje min. 50 tys. zł. Zwrot inwestycji następuje po ok. 7 miesiącach.

(asz)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Anna Szulepa

dziennikarz