23.02.2012

Warszawa na aukcji

Firma aukcyjna Promstar.pl otworzyła swój oddział w stolicy. Franczyzobiorcy mogą otworzyć biznes w pozostałych miastach wojewódzkich.

Promstar.pl zajmuje się organizacją aukcji samochodów poflotowych, poleasingowych i powindykacyjnych. Firma specjalizuje się w wycenach oraz sprzedaży pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz innych ruchomości, których potrzebują klienci. Do niedawna funkcjonował tylko jeden pilotażowy oddział aukcyjny w Krakowie.
- Na przełomie 2011 i 2012 roku otworzyliśmy placówkę w Warszawie - mówi Łukasz Sitarz, dyrektor zarządzający Promstar.pl. - Obecnie koncentrujemy się na ugruntowaniu naszej pozycji na stołecznym rynku. Wkrótce planujemy przekształcenie firmy w spółkę kapitałową oraz pozyskanie pierwszych biorców licencji.

Zdjęcia pojazdów.

W styczniu 2012 roku zarejestrowano w Polsce 24,2 tys. nowych aut osobowych, czyli o 22,42 proc. więcej niż przed rokiem.

Firma poszukuje franczyzobiorców gotowych do otwarcia i prowadzenia oddziałów aukcyjnych wyłącznie na terenie miast wojewódzkich za wyjątkiem Krakowa i Warszawy. Od partnerów wymaga doświadczenia w sprzedaży oraz dysponowania kapitałem rzędu 25 tys. zł. W zamian zapewnia m.in. pomoc w wyborze lokalizacji, dostęp do serwisu aukcyjnego oraz cykl szkoleń.

W przypadku szacowania wartości ruchomości m.in. samochodów, rzeczoznawca to osoba legitymująca się certyfikatem wydanym przez organizację, której jest członkiem. Takich organizacji w Polsce jest kilkanaście, w tym kilka międzynarodowych. Rzeczoznawcy w nich zrzeszeni działają wg. jednolitych zasad i praktyk. W Promstar.pl, podobnie jak w organizacjach np. Dekra czy PZMot, wykorzystywane są te same metody pracy.

- Wartość samochodu to nie tylko liczba. Podstawą jest wyczucie oraz doświadczenie, a nie schematyczne działanie. Taka umiejętność przychodzi z czasem i wykracza poza ramy jednego szkolenia. Jest to jeden z powodów, dla których w tej chwili nie przewidujemy certyfikacji – tłumaczy Łukasz Sitarz.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora