W styczniu 2012 roku zarejestrowano w Polsce 24,2 tys. nowych aut osobowych, czyli o 22,42 proc. więcej niż przed rokiem.
Czwartek
23.02.2012
Firma aukcyjna Promstar.pl otworzyła swój oddział w stolicy. Franczyzobiorcy mogą otworzyć biznes w pozostałych miastach wojewódzkich.
 

Promstar.pl zajmuje się organizacją aukcji samochodów poflotowych, poleasingowych i powindykacyjnych. Firma specjalizuje się w wycenach oraz sprzedaży pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz innych ruchomości, których potrzebują klienci. Do niedawna funkcjonował tylko jeden pilotażowy oddział aukcyjny w Krakowie.
- Na przełomie 2011 i 2012 roku otworzyliśmy placówkę w Warszawie - mówi Łukasz Sitarz, dyrektor zarządzający Promstar.pl. - Obecnie koncentrujemy się na ugruntowaniu naszej pozycji na stołecznym rynku. Wkrótce planujemy przekształcenie firmy w spółkę kapitałową oraz pozyskanie pierwszych biorców licencji.

Firma poszukuje franczyzobiorców gotowych do otwarcia i prowadzenia oddziałów aukcyjnych wyłącznie na terenie miast wojewódzkich za wyjątkiem Krakowa i Warszawy. Od partnerów wymaga doświadczenia w sprzedaży oraz dysponowania kapitałem rzędu 25 tys. zł. W zamian zapewnia m.in. pomoc w wyborze lokalizacji, dostęp do serwisu aukcyjnego oraz cykl szkoleń.

W przypadku szacowania wartości ruchomości m.in. samochodów, rzeczoznawca to osoba legitymująca się certyfikatem wydanym przez organizację, której jest członkiem. Takich organizacji w Polsce jest kilkanaście, w tym kilka międzynarodowych. Rzeczoznawcy w nich zrzeszeni działają wg. jednolitych zasad i praktyk. W Promstar.pl, podobnie jak w organizacjach np. Dekra czy PZMot, wykorzystywane są te same metody pracy.

- Wartość samochodu to nie tylko liczba. Podstawą jest wyczucie oraz doświadczenie, a nie schematyczne działanie. Taka umiejętność przychodzi z czasem i wykracza poza ramy jednego szkolenia. Jest to jeden z powodów, dla których w tej chwili nie przewidujemy certyfikacji – tłumaczy Łukasz Sitarz.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Jaką firmę założyć?

Można powiedzieć, że co człowiek to inny pomysł na biznes. Są jednak branże w których znajdują się usługi, na które zawsze będzie popyt. Jako firma może...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa

Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Faktycznie dobrze jest korzystać z takich dotacji bo przedsiębiorca na początku nie ma łatwo. My ze znajomym niedawno...

34 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa

Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Faktycznie dobrze jest korzystać z takich dotacji bo przedsiębiorca na początku nie ma łatwo. My ze znajomym niedawno...

34 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Reklama w social media

Jeśli podobają ci się projekty agencji i macie ze sobą dobry kontakt, to nie widzę przeciwwskazań by rozpocząć współpracę. My znaleźliśmy swoją agencję do...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

A programy w stylu memoQ integration? Korzystał ktoś w pracy? https://knowledgebase.xtrf.eu/display/XTRFHelp/memoQ+Integration

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Windykacja we franczyzie

Great topic and franchising are based on a marketing concept which can be adopted by an organization as a strategy for business expansion. Topcelebs Jackets

7 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018