25.02.2012

Franczyza dla wierzących

Naturalna Medycyna rozpoczyna sprzedaż licencji. Atutem w prowadzeniu biznesu będzie wiara w skuteczność naturalnych metod leczenia.

W sklepach Naturalnej Medycyny znajdziemy lekarstwa i kosmetyki wykonane z naturalnych składników. Mają one nam pomóc w prowadzeniu aktywnego i zdrowego życie w harmonii z naturą. Korzystając z rosnącego zainteresowania naturalnymi metodami leczenia i profilaktyki, Naturalna Medycyna chce otworzyć więcej placówek i zaistnieć w całej Polsce. Obecnie prowadzi działania marketingowe w największych miastach kraju. Do realizacji planu potrzebni są jej jeszcze franczyzobiorcy, dla których przygotowana została już oferta wsparcia sprzedaży.

Sklep Naturalna Medycyna

Sklep Naturalna Medycyna powstał w 1996 roku. Po kilkunastu latach działalności jej właściciel postanowił rozwinąć firmę z pomocą franczyzobiorców. Do końca roku ma powstać sześć sklepów franczyzowych w największych miastach Polski.

- Przeprowadziliśmy rozmowy z kilkoma przedsiębiorcami zainteresowanymi prowadzeniem biznesu. Ważne jest, aby taka osoba wierzyła w medycynę naturalną. Pozwoli jej to w skuteczniejszy sposób doradzać klientom i rozwijać firmę w odpowiednim kierunku. Dzięki temu wizerunek firmy i franczyzobiorcy jest wiarygodny - podkreśla Tadeusz Wiencek, właściciel firmy.

Coraz więcej osób chce zapobiegać chorobom oraz leczyć się za pomocą naturalnych produktów. Systematycznie zwiększa się świadomość społeczeństwa dotycząca kwestii zdrowego życia w zgodzie z naturą. Dlatego medycyna naturalna może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jej wzrastającej popularności sprzyja również otoczenia zewnętrzne.

- Jesteśmy świadkami konfliktu na linii apteki - lekarze. Zależy nam, żeby ludzie nie musieli być w 100 proc. uzależnieni od tych podmiotów. Tradycyjne leki są czasem niezbędne, jednak ich nadużywanie jest szkodliwe dla zdrowia. Cieszy nas, że coraz więcej osób przekonuje się do naturalnych metod leczenia - mówi Tadeusz Wiencek.

Do końca roku Naturalna Medycyna planuje otworzyć sześć placówek franczyzowych. Biorca licencji sam musi znaleźć lokal. Zalecane jest by znajdował się on w galerii handlowej lub w miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszego. Franczyzodawca zapewnia m.in. koncepcję prowadzenia sklepu oraz jego projekt. Oferuje również know-how oraz wsparcie podczas trwania współpracy. Otwarcie sklepu to koszt ok. 30 tys. zł. Zwrot inwestycji powinien nastąpić po roku działalności.

(asz)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Anna Szulepa

dziennikarz