Środa
29.02.2012
Franczyzobiorcy Arpol Motor Company zarabiają na właścicielach pojazdów używanych. Spadek sprzedaży nowych samochodów to dla nich dobra wiadomość.
 

Franczyzobiorcy toruńskiej firmy Arpol Motor Company zajmują się sprzedażą części samochodowych, akcesoriów, lakierów i narzędzi samochodowych. Ruch w ich biznesie w znacznej mierze zależy od popytu na samochody nowe i używane.

- Zapotrzebowanie na części zamienne w przypadku samochodów nowych jest znacznie niższe. Kiedy wśród klientów większą popularnością cieszą się auta używane, nasze obroty rosną – mówi Jacek Dąbrowski, wiceprezes Arpol Motor Company.

logo Fly3Dmap

Spadek popytu na nowe samochody zwiastuje nadejście większego popytu na części zamienne.

Dane Centralnej Ewidencji Pojazdów nie pozostawiają wątpliwości, co do kondycji rynku nowych samochodów. W listopadzie ubiegłego roku takich aut zarejestrowano niecałe 25 tys., co w porównaniu z listopadem 2010 roku oznacza 20 proc. spadek. Partnerzy Arpolu mogą więc liczyć na ruch w biznesie, a dawca licencji na powiększanie sieci.

- W tej chwili Arpol Motor Company liczy 18 placówek, z czego trzy to punkty własne, które w przyszłości zostaną przekazane franczyzobiorcom. W ubiegłym roku sieć powiększyła się o osiem punktów, a w tym liczymy na podobny wynik – mówi Dąbrowski.

Placówki pod marką Arpol działają w województwie kujawsko-pomorskim, a także w części wielkopolskiego i łódzkiego. Jacek Dąbrowski przyznaje, że konkurencja na rynku dystrybutorów samochodowych części zamiennych jest spora, toteż jego firma skupia się przede wszystkim na umacnianiu swojej pozycji w swoim macierzystym regionie.

- Nie mamy ambicji, by stać się ogólnopolskim przedsiębiorstwem – deklaruje.

Potencjalny franczyzobiorca Arpol Motor Company powinien dysponować kapitałem inwestycyjnym w wysokości 50 tys. zł, a także lokalem o powierzchni min. 200 metrów kwadratowych. Sieć nie pobiera opłat licencyjnych, a początkowy kapitał wymagany jest do wyposażenia sklepu i przygotowanie powierzchni magazynowej.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Ekspansja doradców finansowych /20.06.2018

Futuro Finance podjęło decyzję o szybkim rozwoju franczyzy. Firma jest przekonana, że przez trzy najbliższe lata otworzy placówki we wszystkich województwach.

POPULARNE NA FORUM

Chcę założyć stację paliw

Dodam tylko dla , iż do kosztów całego przedsięwzięcia należy dorzucić cenę dokumentacji środowiskowej, takiej karta informacyjna przedsięwzięcia lub w skrajnych...

36 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Warsztat samochodowy: Pieniądze na warsztacie

Polecam serdecznie zakupić nowoczesny komputer do diagnostyki: http://www.jaltestpolska.com/pl/diagnostyka/maszyn-budowlanych

51 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o [url=https://xbinop.com/pl/ethereum-nowy-bitcoin/]ethereum[/url] - czy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Małe firmy transportowe

Ja proponuje zainwestować w dobre narzędzia i urządzenia które wspomogą pracę sam korzystam z urządzeń krajowych ze sklepu http://tor-industries.pl/ i moi pracownicy...

63 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Ja polecam monitoring GPS pojazdów, szybko pozwala zlokalizować auto w razie kradzieży. Ja w swoim samochodzie mam z Konsalnetu założone, na razie jeszcze nie było...

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Warsztat lakierniczy w stolicy

Polecam zajrzeć też do fastserv, to świetny mechanik Poznań. Od lat korzystam z ich usług. Zresztą można poczytać opinie o nich w internecie żeby się przekonać że...

14 wypowiedzi
ostatnia 31.05.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Najlepiej, jakbyś udał się do firmy specjalizującej się tego typu metodami. Blokada kierownicy, czy skrzyni biegów niestety nie jest skuteczna - najlepsze będą...

5 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Spedycja/Transport/Logistyka

Świetnie nam się również współpracuję z firmą http://www.dzwigmasko.pl . Firma dynamicznie się rozwija na rynku a usługi świadczone są na najwyższym poziomie....

46 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018