28.02.2012

Domy nakręcają popyt

Rośnie liczba oddanych do użytku mieszkań - podaje GUS. Firmy oferujące drzwi i podłogi takie jak Majster Plus zacierają ręce.

Według wstępnych danych, w styczniu br. oddano do użytku ponad 11 tys. mieszkań tj. o 13 proc. więcej niż przed rokiem. O 10 proc. wzrosła też liczba wydanych pozwoleń na budowę. Okazuje się, że prawie dwie trzecie mieszkań zbudowali indywidualni inwestorzy. Deweloperzy mają o połowę gorsze osiągnięcia od prywatnych właściciel domów. Wymienione statystyki przekładają się bezpośrednio na wyższe zyski właścicieli sklepów z podłogami i drzwiami. Dodatkowo powierzchnia domów jest zwykle większa od mieszkań w kilku piętrowych blokach, co oznacza, że sklepy sprzedadzą więcej paneli, list przypodłogowych, drzwi i ościeżnic.

- W pierwszym półroczu tego roku otworzymy 10 nowych punktów. W dobie kryzysu skrupulatniej dobieramy przyszłych partnerów. Przykładamy większą wagę do zdolności finansowe franczyzobiorcy oraz lojalności wobec naszej sieci. Zależy nam, by partner handlował także dodatkowym asortymentem, bowiem z doświadczenia wiemy, że bardzo dobrze sprawdza się koncepcja shop in shop – wyjaśnia Arkadiusz Palus, pełnomocnik ds. rozwoju sieci franczyzowych Vox.

Wnętrze punktu sieci Majster w Ostrowie Wielkopolskim.

Inwestycja w sklep Majster Plus wynosi 40 tys. zł. Średnia powierzchnia sklepu to 250 m2.

Spółka Składy Vox ma w swoim portfelu trzy marki – Majster Plus, Drzwi i Podłogi Vox oraz Meble Vox. Dwie pierwsze sieci zajmują się sprzedażą podobnego asortymentu, ale na innych zasadach. Sprzedaż w sklepach Majster Plus prowadzona jest na mniejszej powierzchni, inny jest sposób ekspozycji towarów, a inwestycja w biznes mniejsza – o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Inne jest także zatowarowanie sklepów. Do Drzwi i Podłogi Vox trafiają bezpośrednio od producentów, natomiast sklepy Majster Plus zaopatrywane są przez wytypowane składy własne Vox.

Sklepy Majster Plus zlokalizowane są na terenie całego kraju. Najwięcej jest ich w województwach śląskim, wielkopolskim, mazowieckim i małopolskim. Jedne z ostatnich punktów zostały otwarte w Chmielniku, Sulęcinie i Sieradzu, Bielsku-Białej, Dąbrowie, Raciążu i Tuszynie. Oferowane produkty pochodzą od producentów takich jak Tarkett, Pol-skone, Gerda, Invado, Kronooriginal i Classen.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0