Środa
29.02.2012
Kierowcy przygotowują swoje auta do wiosny. To młyn na wodę dla właścicieli myjni samochodowych Auto-Spa.
 

Wiosna to czas wzmożonego ruchu na myjniach, dlatego o inwestycji w taki biznes najlepiej pomyśleć wcześniej. Właścicielom myjni bezdotykowych pomaga także rosnący popyt na samodzielne i tańsze mycie. - Średni czas mycia pojazdu wynosi ok. 8-9 minut. To krócej niż w przypadku myjni panelowej, co ma zasadniczy wpływ na koszt usługi – przekonuje Sławomir Decewicz, prezes Auto-Spa, ogólnopolskiej sieci myjni bezdotykowych. – U nas samochód można umyć za 8 zł i to właśnie ten fakt docenili klienci, którzy pomimo kryzysu chętnie odwiedzali nasze myjnie.

Auto-Spa rozwija się zarówno w oparciu o myjnie własne, jak i franczyzowe. Najnowszy obiekt należący do operatora pojawił się w lutym w Dąbrowie Górniczej. To już druga myjnia pod brandem Auto-Spa w tym mieście. Właśnie na Śląsku firma rozwija się najprężniej, ale docelowo Auto-Spa ma ambicje zostać największą w Polsce siecią myjni bezdotykowych. Pomóc ma w tym reklama, w którą inwestuje operator.

Rocznie w Polsce powstaje ok. 300 nowych myjni, przy czym coraz widoczniej rośnie zainteresowanie samoobsługowymi myjniami bezdotykowymi.

– Jako franczyzodawca zobowiązaliśmy się pomagać naszym partnerom w promocji ich działalności. Franczyzobiorcy mają w ten sposób więcej klientów, biznes jest rentowny, a my zyskujemy lojalnych partnerów, którzy są najlepszą reklamą Auto-Spa – dodaje Sławomir Decewicz.

Firma rozwija sieć franczyzową od marca 2011 roku. Swoim partnerom oferuje kilka wariantów współpracy. Franczyzobiorca może zakupić licencję na gotową myjnię w wybranej lokalizacji lub zbudować własną. Dzięki współpracy partnerskiej z dużymi sieciami handlowymi Auto-Spa ma do zaproponowania swoim partnerom ponad sto atrakcyjnych lokalizacji przy super i hipermarketach Tesco oraz sklepach POLOmarket.

(kb)


Karolina Kazuła, ekspert ds. franczyzy
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Gdzie kupić meble do warsztatu?

Moim zdaniem mówiąc o wyposażeniu warsztatu, warto pomyśleć także o takich produktach, jak spreżarki. Duży ich wybór znajdziemy w ofercie Almig...

56 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Pralnia: Czysty zysk

Bardzo dobre pytanie, i moim zdaniem super sprawa jesli cheszto zrobić w duzy miescie to nawet takie coś jak Extra Clean - usługi porządkowe sie utrzyma

3 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

magazyny samoobsługowe to świetna sprawa, szukam teraz czegoś w Krakowie, może ktoś coś? :)

1 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Drukują i zarabiają

Świetna sprawa, jeśli szukacie akcesoriów do drukarek to polecam zajrzeć tutaj: Raf Tech - tusze do drukarek mają świetną ofertę i warto z nimi wejść we współpracę.

8 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Fotografia ślubna

Jeśli chodzi o sprawy ślubne to polecam zainteresować się takim czymś jak agencje ślubne ja np polecam tą: http://mr-mrs.com.pl/ , są bardzo dobrzy w tym co robią i...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

http://stronawesela.pl

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

Zawsze można odsprzedawać gotowe zaproszenia: https://stronawesela.pl/ ma taką opcje szukasz klientów dostajesz rabat partnera np 15% i to twój zarobek.

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Fotografia ślubna

Cześć, czy ktoś z Was ma doświadczenie w fotografii ślubnej? Czy jest to opłacalny biznes? Zainspirowałam się pięknym zdjęciami i chciałabym też działać w tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
zobacz więcej na forum