05.03.2012

Fuzja na rynku finansowym

A-Z Finanse łączy siły z Money Expert. Klienci skorzystają teraz z usług tysiąca doradców i szerszej oferty produktowej.

Porozumienie inwestycyjne między spółkami zostało zawarte 14 lutego tego roku. Podmiot, który powstanie po połączeniu obu firm będzie funkcjonował na rynku pod marką Money Expert. Jego rozwój wesprze Dom Maklerski IDMSA, akcjonariusz A-Z Finanse, który po fuzji będzie miał 16 proc. udziałów. Spółki rozpoczęły prowadzenie wspólnej działalności operacyjnej w momencie zawarcia porozumienia. Dalsza integracja wszystkich działów obu firm ma nastąpić w ciągu sześciu miesięcy.

- Po połączeniu firma będzie posiadać ponad 1,1 tys. doradców oraz 40 oddziałów własnych w całej Polsce. Dzięki temu będziemy dysponować silnym zespołem ekspertów wyspecjalizowanych w różnych kategoriach produktowych, którzy dodatkowo objęci będą intensywnym programem szkoleniowo-rozwojowym – mówi Robert Barański, wiceprezes Money Expert SA.

Firma zapowiada, że na połączeniu A-Z Finanse i Money Expert skorzystają przede wszystkim franczyzobiorcy, którzy otrzymają dostęp do nowych produktów. Będą oni mogli również liczyć na wsparcie marketingowe i szkoleniowe.

Klienci rozmawiający z doradcą finansowym A-Z Finanse.

Według szacunków zarządu, po połączeniu Money Expert SA stanie się piątą co do wielkości firmą doradztwa finansowego w Polsce, z wolumenem sprzedaży kredytów hipotecznych w 2011 roku na poziomie 1,540 mln zł. W czołówce są Expander i Open Finance.

A-Z Finanse świadczy usługi w zakresie doradztwa finansowego i sprzedaży produktów kredytowych oraz oszczędnościowo-inwestycyjnych, we współpracy z bankami i towarzystwami ubezpieczeniowymi. Sieć liczy obecnie 33 placówki - 30 własnych i 3 partnerskie.

Money Expert istnieje na rynku od 2006 roku. Firma proponuje kompleksowe finansowanie w zakresie kredytów hipotecznych, gotówkowych, konsolidacyjnych, samochodowych oraz produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych. Usługi Money Expert są dostępne w czterech sieciach sprzedaży – stacjonarnej (14 oddziałów własnych), Activ (mobilni doradcy), Partnerskiej (491 partnerów biznesowych) oraz MECars (specjaliści od kredytów samochodowych).

(mak)