Wszyscy franczyzobiorcy pełnią podwójną funkcję kierowniczą: z jednej strony są szefami przedsiębiorstwa, które sami stworzyli, z drugiej - pełnią funkcję zarządczą w ramach Grupy.
Janusz Bartkowiak, członek zarządu Grupy Muszkieterów
Niedziela
04.03.2012
Sklepy franczyzowe z branży „dla domu i ogrodu" są lepiej zatowarowane od sklepów niezrzeszonych - twierdzi Janusz Bartkowiak z Grupy Muszkieterów.
 

W tym roku Grupa Muszkieterów kładzie nacisk na rozwój sieci Bricomarché z branży „dom i ogród”.
Mamy na uwadze rozwój obu marek: Intermarché i Bricomarché, ale rzeczywiście postanowiliśmy wzmocnić obecność drugiego szyldu na rynku. Aktualnie w Polsce funkcjonuje 79 supermarketów Bricomarché i 168 supermarketów Intermarché. Chcemy, aby te liczby się zrównały. Branża „dom i ogród” stwarza świetne warunki do działalności biznesowej. Interesują nas miejscowości od 6 tys. mieszkańców, gdzie oferta dużych sklepów przewyższa propozycje niezrzeszonych placówek z artykułami dla domu i ogrodu. Oferta Bricomarché wypełni lukę na rynku i jest w stanie sprostać lokalnym potrzebom. Wsparcie ze strony Grupy Muszkieterów udzielane franczyzobiorcom ułatwia prowadzenie sklepu i funkcjonowanie w branży. Dzięki temu biznes jest prostszy i nie wymaga doświadczenia.

W jakich regionach Polski będą otwierane nowe sklepy?
W 2012 roku kontynuujemy rozwój w południowo-wschodniej i północno-wschodniej części kraju. 18 kwietnia w Olsztynie organizujemy spotkanie informacyjne dla zainteresowanych współpracą franczyzową z Grupą Muszkieterów. Zależy nam by były to osoby przedsiębiorcze i zaangażowane w biznes. Chętnie widziane są małżeństwa, ale jesteśmy również otwarci na przedsiębiorców działających samodzielnie. To już trzecie spotkanie dla potencjalnych franczyzobiorców Bricomarché i Intermarché. Poprzednie dwa odbyły się w Warszawie i w Lublinie. Łącznie wzięło w nich udział ok. 100 osób. To świadczy o sporym zainteresowaniu naszym konceptem biznesowym, a także o aktywności inwestycyjnej przedsiębiorców oraz osób szukających pomysłu na biznes. To szczególnie istotne w okresie spowolnienia gospodarczego, które nie przeszkadza nam w rozwoju.

Jakie są warunki przystąpienia do Grupy?
Każda osoba która posiada co najmniej 500 tys. zł może stać się właścicielem supermarketu o wielomilionowych obrotach. Kwota 500 tys. zł nie jest opłatą licencyjną, tylko stanowi kapitał zasilający spółkę inwestora. Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem niezależnych właścicieli supermarketów. Każdy z nich samodzielnie zarządza swoim sklepem w oparciu o zasady wspólnego systemu. Poza tym wszyscy partnerzy pełnią podwójną funkcję kierowniczą: z jednej strony są szefami przedsiębiorstwa, które sami stworzyli, z drugiej - pełnią funkcję zarządczą w ramach Grupy. Po dwóch latach działalności franczyzobiorca może stać się udziałowcem spółki cywilnej Muszkieterów i otrzymuje prawo do otwarcia kolejnego sklepu.

Rozmawiała (mk)