07.03.2012

Internet wspiera partnerów Printerii.pl

Nowa platforma zakupowa ma ułatwić codzienną pracę franczyzobiorców sprzedających komponenty do regeneracji tonerów i kartridży.

Przez ostatnią dekadę działalność firmy Printeria.pl i jej franczyzobiorców koncentrowała się na sprzedaży papieru fotograficznego oraz komponentów do regeneracji zużytych kartridży i tonerów. Dziś operator sieci rozszerza ofertę o materiały biurowe i uruchamia serwis internetowy dla partnerów.

- Platforma Printeria24.pl umożliwia sprawdzanie kompatybilności materiałów eksploatacyjnych oraz zamawianie towaru online – tłumaczy Radosław Dobrowolski, kierownik działu handlowego Printeria.pl. - Nowy portal został zaprojektowany z myślą o rozwoju sieci i będzie stopniowo rozbudowywany o nowe moduły usprawniające codzienną pracę naszych partnerów.

Sprzedawca podaje towar klientowi.

Sieć Printeria.pl liczy jeden punkt własny i 10 franczyzowych. Docelowo planowane jest uruchomienie 40 sklepów w całej Polsce.

Sieć Printeria.pl liczy jeden punkt własny i 10 franczyzowych. Tegoroczne plany przewidują jej powiększenie o kolejne 6-8 placówek. Docelowo planowane jest uruchomienie 40 sklepów w całej Polsce.

- Stale wprowadzamy nowości w asortymencie, aby być na bieżąco z zapotrzebowaniem rynku. Planowany import i wielkość produkcji na miejscu w tym roku znacznie przekroczy wielkości z roku ubiegłego co korzystnie odbije się na cenach zakupu towarów przez naszych partnerów franczyzowych – zapowiada Dobrowolski.

Minimalna kwota inwestycji we franczyzowy punkt pod szyldem Printeria.pl to 15 tys. zł. Obejmuje m.in. opłatę licencyjną, szkolenie, materiały reklamowe oraz zestaw akcesoriów i urządzeń wykorzystywanych w procesie regeneracji kartridży.

- Placówka musi być zlokalizowana w miejscowości od 30 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy sami dobierają lokal według swoich możliwości finansowych. Jedyny wymóg jest taki, by placówka składała się z dwóch części – handlowej i serwisowej. Wielkość lokalu powinna kształtować się w przedziale 20 do 40 metrów kwadratowych – mówi Radosław Dobrowolski.

(gum)