12.03.2012

Detal Polski kusi sklepikarzy

Spółka zarządzająca markami Kropka, Sklep Polski, Dobry Sklep i Poziomka liczy na przyciągnięcie do swoich sieci spożywczych tysiąc sklepikarzy.

Spółkę Detal Polski powołała do życia PSH UNIA SA, jedna z największych grup zakupowych branży FMCG w Polsce. Jej celem jest konsolidacja polskiego rynku detalicznego, a odbywa się to przez nawiązanie współpracy franczyzowej z już działającymi sklepami. Spółka rozwija następujące sieci: Kropka, Dobry Sklep, Sklep Polski, Poziomka, Pionier oraz Bingo. Najdynamiczniej rozwija się format Kropka, który zrzesza obecnie 263 placówki. W całej spółce Detal Polski funkcjonuje 850 sklepów.

- Bieżący rok chcielibyśmy zakończyć liczbą 1000 sklepów, w tym 300 funkcjonującymi pod szyldem Kropka – mówi Renata Drozd, kierownik biura zarządu Detal Polski. - Zdajemy sobie sprawę, że jest to ambitne przedsięwzięcie, zwłaszcza w czasie nasilonej konkurencji ze strony innych sieci. Zamierzamy zabiegać o sklepy jeszcze niezrzeszone, dla których przygotowaliśmy nową formę marketingu wizerunkowego.

Sklep Kropka.

Detal Polski chce przyłączać do sieci średnie i małe sklepy, jednak nie zamyka się na sklepy większego formatu. Ważne, aby punkt nie znajdował się zbyt daleko hurtowni PSH UNIA SA.

Atutem przystąpienia do sieci jest brak opłat związanych ze współpracą. Dodatkowo, część kosztów zmiany wizualizacji pokrywa franczyzodawca. Bonusem dla sklepów, za lojalność wobec hurtowni PSH UNIA SA, jest wypłacana prowizja od wypracowanych obrotów. Od franczyzobiorców sieć wymaga przede wszystkim, by czynnie uczestniczyli w promocjach plakatowych organizowanych miesięcznie i okazjonalnie.

- Rynek handlu detalicznego z roku na rok jest coraz trudniejszy. Duża liczba sklepów wielkoformatowych powoduje zanik rodzimego handlu – ocenia Renata Drozd. - Sądzę, że tak duża liczba sieci zostanie zredukowana i przetrwają te, które będą miały najbardziej atrakcyjne warunki i pomysły na przyciągnięcie klienta. Prawdopodobnie już niedługo będzie można zaobserwować nowy trend – konsolidacje między sieciami franczyzowymi.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora