Poniedziałek
12.03.2012
Większy ruch w salonach z biżuterią spodziewany jest w maju. W batalii o klientkę w białej sukni wezmą udział Yes, Apart i Kruk.
 

- Najlepszy okres sprzedaży, czyli Boże Narodzenie i Walentynki mamy już za sobą. Kolejnymi wydarzeniami z kalendarza, które wpływają na wzrost obrotów są: Wielkanoc, Dzień Matki i przede wszystkim komunie – twierdzi Maciej Łączkowiak, menedżer ds. ekspansji w firmie Yes Biżuteria.

Szczególnie komunie są ważne dla właścicieli sklepów jubilerskich, bo są rozciągnięte w czasie – trwają od maja do końca czerwca. O rynek walczą trzej główni gracze. Największym z nich jest Apart, który posiada 15 proc. udziałów i 174 punkty sprzedaży. Na drugiej pozycji plasuje się oferujący współpracę franczyzową Yes – 8-9 proc. rynku i ponad 100 salonów. Na podium znalazł się jeszcze należący do Vistula Group najstarsza firma jubilerska w Polsce W. Kruk – 7-8 proc. rynku (ponad 70 salonów).

Zdjęcie punktu systemu Kukartka

Rynek biżuterii w Polsce szacuje się na 2-2,5 mld zł. 60 proc. klientów sklepów z biżuterią to kobiety.

Kolejny franczyzowy punkt Yes powstanie w otwartym w połowie marca Centrum Handlowym Alfa. Galeria znajduje się w liczącym 100 tys. mieszkańców Grudziądzu. Budowa obiektu o powierzchni 50 tys. m2 trwała półtora roku. Tzw. kotwicami centrum handlowego, czyli sklepami generującymi największą liczbę klientów, będą Piotr i Paweł oraz Euro RTV AGD. Wśród pozostałych najemców znaleźli się H&M, Reseerved, Crop Town, Empik, KFC i Gruby Benek.

- Decydujące znaczenie dla podpisania umowy z centrum handlowym miał fakt, że najemcą jest rozpoznawalna marka, a nie sklep jubilerski „no name”. Franczyzobiorca, który poprowadzi sklep w Grudziądzu ma 10-letnie doświadczenie w tej branży – dodaje Maciej Łączkowiak.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018