17.03.2012

Ruch na drogach, ruch w biznesie

Z rozwoju infrastruktury drogowej korzystają franczyzodawcy – bary Leśne Runo powstają koło stacji Orlenu, a MOPy koło stacji Lotosu.

W 2011 roku otwartych zostało 267,7 km dróg szybkiego ruchu - autostrad i dróg ekspresowych - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zarządcy dróg organizują przetargi dotyczące budowy nowych stacji paliw oraz restauracji. W ten sposób zwycięzcami przetargów została sieć barów restauracyjnych Leśne Runo oraz Lotos, który buduje Miejsca Obsługi Podróżnych złożonych z restauracji i parkingu.

- W Boguszynie, przy drodze krajowej nr 8 z Wrocławia do czeskiej Pragi, otworzymy już dziewiątą restaurację Leśnego Runa przy Orlenie, który stał się naszym strategicznym partnerem. Oczywiście nie zamykamy się na możliwość współpracy z innymi koncernami – mówi Tomasz Sztylko, specjalista ds. rozwoju sieci Leśne Runo.

Wnętrze restauracji Leśne Runo, na pierwszym planie kosz z jabłkami.

Restauracje Leśne Runo konkurują z fast foodami, które stanowią większość lokali gastronomicznych przy głównych drogach.

W tym roku spółka planuje pozyskać przynajmniej trzy, cztery nowe lokalizacje. Inwestycja w Boguszynie to pierwsza z nich. W ramach przygotowań do przyjazdu kibiców na czerwcowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej planowana jest także rozbudowa i modernizacja kilku restauracji Leśnego Runa. Na dalszy rozwój sieci spółka pozyskała pieniądze w drodze oferty prywatnej o wartości 500 tys. zł, która zakończyła się w grudniu ubiegłego roku. W kwietniu Leśne Runo SA planuje debiut na rynku NewConnect, co ma przynieść m.in. lepszą rozpoznawalność marki.

Również Lotos nie próżnuje i pozyskuje dla siebie nowe lokalizacje na budowę tzw. MOPów.
- Do końca tego roku uruchomimy dwa kolejne punkty. Będą to MOP na S7 koło Gdańska oraz MOP również na S7 koło Skarżyska Kamiennej. Oba zostaną uruchomione jeszcze w tym roku. Obiekty, oprócz stacji Lotos, wyposażone będą między innymi w restauracje oraz parkingi. Dodatkowo stanęliśmy w tym roku do kilkudziesięciu przetargów na budowę MOPów w różnych lokalizacjach obejmujących swoim zasięgiem cały kraj. Ich wyniki będą znane w przyszłym roku – informuje Paweł Lisowski, prezes Lotos Paliwa.

Pod logo Leśnego Runa działa 15 restauracji, w tym pięć franczyzowych. Natomiast partnerzy Lotosu zarządzają ponad setką stacji paliw.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0