Ruch na drogach, ruch w biznesie

Sobota
17.03.2012
Z rozwoju infrastruktury drogowej korzystają franczyzodawcy – bary Leśne Runo powstają koło stacji Orlenu, a MOPy koło stacji Lotosu.
 

W 2011 roku otwartych zostało 267,7 km dróg szybkiego ruchu - autostrad i dróg ekspresowych - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zarządcy dróg organizują przetargi dotyczące budowy nowych stacji paliw oraz restauracji. W ten sposób zwycięzcami przetargów została sieć barów restauracyjnych Leśne Runo oraz Lotos, który buduje Miejsca Obsługi Podróżnych złożonych z restauracji i parkingu.

- W Boguszynie, przy drodze krajowej nr 8 z Wrocławia do czeskiej Pragi, otworzymy już dziewiątą restaurację Leśnego Runa przy Orlenie, który stał się naszym strategicznym partnerem. Oczywiście nie zamykamy się na możliwość współpracy z innymi koncernami – mówi Tomasz Sztylko, specjalista ds. rozwoju sieci Leśne Runo.

Restauracje Leśne Runo konkurują z fast foodami, które stanowią większość lokali gastronomicznych przy głównych drogach.

W tym roku spółka planuje pozyskać przynajmniej trzy, cztery nowe lokalizacje. Inwestycja w Boguszynie to pierwsza z nich. W ramach przygotowań do przyjazdu kibiców na czerwcowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej planowana jest także rozbudowa i modernizacja kilku restauracji Leśnego Runa. Na dalszy rozwój sieci spółka pozyskała pieniądze w drodze oferty prywatnej o wartości 500 tys. zł, która zakończyła się w grudniu ubiegłego roku. W kwietniu Leśne Runo SA planuje debiut na rynku NewConnect, co ma przynieść m.in. lepszą rozpoznawalność marki.

Również Lotos nie próżnuje i pozyskuje dla siebie nowe lokalizacje na budowę tzw. MOPów.
- Do końca tego roku uruchomimy dwa kolejne punkty. Będą to MOP na S7 koło Gdańska oraz MOP również na S7 koło Skarżyska Kamiennej. Oba zostaną uruchomione jeszcze w tym roku. Obiekty, oprócz stacji Lotos, wyposażone będą między innymi w restauracje oraz parkingi. Dodatkowo stanęliśmy w tym roku do kilkudziesięciu przetargów na budowę MOPów w różnych lokalizacjach obejmujących swoim zasięgiem cały kraj. Ich wyniki będą znane w przyszłym roku – informuje Paweł Lisowski, prezes Lotos Paliwa.

Pod logo Leśnego Runa działa 15 restauracji, w tym pięć franczyzowych. Natomiast partnerzy Lotosu zarządzają ponad setką stacji paliw.

(dw)


ZOBACZ W KATALOGU

7th Street - Bar&Grill
A.Blikle
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
BoBoQ
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chop Chop Lody Tajskie
Cleopatra
CoffeeFeel
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Columbus Coffee
Cools
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Fabryka Pizzy
Felix Chicken
Fornetti
Frankie’s
Fresh Gelato
Gloria Jean’s Coffees
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Kebab King
Kiełbaskowo
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lepione
Little Caesars Pizza
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Mangatto
Lody Marsjano
Lody Przygoda & Lavazza
Lody Smaki Natury
Los Tacos
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meat & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
MOJITO LEMON
Mr Hamburger
Mr. Kebab
Naleśnikarnia Gramofon
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Niko Spaghetti Bar
Olimp
Organic Coffee & more
Pan Naleśnik
Papa John’s Pizza
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizza Dominium
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Rybkodajnia
Sbarro
Setka Bar
Sevi Kebab
Shrimp House
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Tel Aviv
Telepizza
Tutti Santi
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Yogo Factory
Zapieksownia
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Z ogórem czy bez?

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018