Dwie dekady jeansów

Rocznie na świecie sprzedawanych jest ponad 5 milionów par spodni Lee Cooper.
Poniedziałek
19.03.2012
Lee Cooper, znana marka odzieżowa jest obecna w Polsce od dwudziestu lat. Brak opłaty wstępnej przyciąga franczyzobiorców.
 

Marka Lee Cooper znana jest na całym świecie od ponad 100 lat. Nad Wisłę jeansowe spodnie, kurtki i koszule trafiły równo 20 lat temu. Ta europejska marka jeansowa powstała w Londynie w 1908 roku. Ubrania Lee Cooper klienci mogą już kupować w 80 krajach, gdzie łącznie działa ponad 4 tys. punktów sprzedaży.
Pierwszy sklep w Polsce powstał w 1992 roku w Częstochowie i istnieje do dziś. Rozwojem sieci sprzedaży w Polsce od początku zajmuje się firma Kamex II, która prowadzi 21 sklepów oraz zarządza siecią 53 punktów franczyzowych. W kolejnych dziewięciu sklepach trwają prace przygotowawcze, a do końca roku sieć sklepów Lee Cooper ma powiększyć się o kolejne 15.

- Miniony rok był dla firmy bardzo owocny. Mimo trudnej sytuacji rynkowej, nasza sieć powiększyła się o 14 sklepów. Wszystkie punkty zostały przygotowane zgodnie z nową wizualizacją, którą będziemy wprowadzać również do już istniejących sklepów – mówi Agata Kuśmierska z działu marketingu firmy Kamex II.

Franczyzobiorca może otworzyć sklep, w którym sprzedawane będą wyłącznie produkty marki Lee Cooper, lub wstawić dżinsowe ubrania do już istniejącego sklepu multibrandowego. W obu przypadkach firma nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci. Inwestycja w sklep Lee Cooper zależy od stanu lokalu i jego powierzchni, która najczęściej wynosi ok 70 m2.

Franczyzobiorca może liczyć na pomoc w wyborze lokalu oraz negocjowaniu warunków najmu, a także w pracach związanych z projektowaniem sklepu i jego wyposażeniem. Kamex II zapewnia swoim partnerom wsparcie marketingowe, prowadzi ogólnopolskie działania promocyjne i dba o odpowiednią prezentację towaru. Otrzymują oni również wsparcie podczas procesu rekrutacji i szkolenia personelu oraz w zakresie zamówień towaru.

(mak)