Fotoepilacja nie wystarczy

Zabiegi zyskały popularność wśród klientów jako alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji, pobudzając jednocześnie rozwój sieci franczyzowych z branży usług dla zdrowia i urody.
Czwartek
22.03.2012
Żeby zarobić, salony kosmetyczne muszą stale poszerzać ofertę. W ten trend wpisuje się BeautifulSkin.
 

- Fotoepilacja generuje 40 proc. przychodów mojego salonu. Ale prawdę mówiąc nie wiem, czy biznes przetrwałby, gdybym nie proponowała klientom również innych zabiegów z zakresu estetyki – przyznaje Joanna Cabaj-Bonicka, która od listopada 2011 roku prowadzi własny salon Beautiful Skin w Warszawie.

Usługi fotoepilacji, czyli usuwania zbędnego owłosienia metodą intensywnych impulsów światła (IPL), na polski rynek wdarły się przebojem przed kilkoma laty. Zabiegi zyskały popularność wśród klientów jako alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji, pobudzając jednocześnie rozwój sieci franczyzowych z branży usług dla zdrowia i urody. Dziś echa boomu na fotoepilację zaczynają cichnąć.

- Zgadzam się, że rynek fotoepilacji jest coraz węższy, choć wciąż jeszcze nie nasycony, ale przewidywaliśmy taką sytuację i sieć gabinetów BeautifulSkin nie skupia się wyłącznie na tych zabiegach, oferując coraz szerszy wachlarz innych usług – mówi Sławomir Zaczkiewicz, kierownik ds. kluczowych klientów Centrum Dystrybucji Image, właściciela marek Beautiful Skin oraz Instytutu Kosmetologii.

Do swojego cennika kolejne pozycje dopisują też inne sieci franczyzowe z branży. Niektóre, jak Be Silky, wychodzą już poza tradycyjny zakres usług kosmetycznych i przymierzają się do wzbogacenia oferty o medycynę estetyczną.

- Zaczynaliśmy od fotoepilacji, dziś stanowi ona ok. 1/3 usług wybieranych przez naszych klientów. Coraz większą popularnością cieszą się również zabiegi odchudzające oraz odmładzające – mówi Marcin Kalitczuk, właściciel i twórca sieci Be Silky.

(gum)

POPULARNE NA FORUM

Trening z maszyną

A ja trenuję na rowerku treningowym. Kupiłam w www.hop-sport.pl akurat teraz mają fajne promocje. Warto zerknąć.

39 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Croatia thanh cong tai vi sao?

Nào là tâm trạng, nào là ý thức, khi là niềm tự hào dân tộc... Vậy, hãy nghe chính một “fan cuồng” Croatia, trước khi nghe những lời bàn...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Ja myślę o otworzeniu gabinetu z zabiegami makijażu permanentnego. Na początek chciałabym zająć się makijażem permanentnym brwi 3 metodami . Chciałam się...

97 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Według mnie podstawą przy otwieraniu salonu kosmetycznego są odpowiednia wiedza i umiejętności, które to można nabyć w trakcie dobrych szkoleń. Następnie należałoby...

97 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2018
Firma w formie

Moda na zdrowy tryb życia dalej trwa i bardzo dobrze :) Sam należę do osób, które w wolnym czasie chętnie uprawiają sport - po takich zajęciach czuję się...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2018
Manicure "pod ręką"

Coraz częściej się widzi w centrach handlowych wysepki z zabiegami kosmetycznymi. _________________________ http://www.biokur.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018