Męska strona biznesu

Salony sprzedaży mają powierzchnię od 60 do 100 m2.
Niedziela
25.03.2012
Essenza Man zapowiada rozwój we franczyzie. Kolekcje tej marki mają być dostępne w największych polskich miastach.
 

Wrocław i Ostrów to dwa miasta, w których dziś funkcjonują sklepy z logo Essenza Man. Do końca tego roku kolejne placówki oferujące męskie koszule i garnitury mają pojawić się w Bytomiu, Zielonej Górze oraz Poznaniu.
- Rozwój naszej sieci sklepów chcemy realizować również poprzez franczyzę. Nie ograniczamy się w rozwoju do konkretnego obszaru, dlatego chętnie rozpoczniemy rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z terenu całego kraju. Na początek zamierzamy otworzyć sklepy w największych polskich miastach – zapowiada Jakub Ratajczyk, menedżer marki Essenza Man.

Firma Essenza Man działa na rynku od października 2011 roku. Oprócz dwóch istniejących sklepów własnych marka współpracuje również z 30 odbiorcami detalicznymi, którzy sprzedają produkty firmy w sklepach multibrandowych.

Według badania przedstawionego w publikacji Factbook Einzelhandel największy udział w branży odzieżowej ma odzież damska z udziałem 34,1 proc., potem bielizna i kostiumy kąpielowe plus rajstopy z 20 proc. i obuwie z 17,8 proc. Czwarte miejsce zajmuje odzież męska − 16,1 proc. Najmniejsze segmenty to: odzież dziecięca, artykuły skórzane oraz futra.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.