25.03.2012

Męska strona biznesu

Essenza Man zapowiada rozwój we franczyzie. Kolekcje tej marki mają być dostępne w największych polskich miastach.

Wrocław i Ostrów to dwa miasta, w których dziś funkcjonują sklepy z logo Essenza Man. Do końca tego roku kolejne placówki oferujące męskie koszule i garnitury mają pojawić się w Bytomiu, Zielonej Górze oraz Poznaniu.
- Rozwój naszej sieci sklepów chcemy realizować również poprzez franczyzę. Nie ograniczamy się w rozwoju do konkretnego obszaru, dlatego chętnie rozpoczniemy rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z terenu całego kraju. Na początek zamierzamy otworzyć sklepy w największych polskich miastach – zapowiada Jakub Ratajczyk, menedżer marki Essenza Man.

Sklep z odzieżą męską - Essenza Man.

Salony sprzedaży mają powierzchnię od 60 do 100 m2.

Firma Essenza Man działa na rynku od października 2011 roku. Oprócz dwóch istniejących sklepów własnych marka współpracuje również z 30 odbiorcami detalicznymi, którzy sprzedają produkty firmy w sklepach multibrandowych.

Według badania przedstawionego w publikacji Factbook Einzelhandel największy udział w branży odzieżowej ma odzież damska z udziałem 34,1 proc., potem bielizna i kostiumy kąpielowe plus rajstopy z 20 proc. i obuwie z 17,8 proc. Czwarte miejsce zajmuje odzież męska − 16,1 proc. Najmniejsze segmenty to: odzież dziecięca, artykuły skórzane oraz futra.

(mak)