Rajtuzy nie tylko dla Robin Hooda

Otworcie punktu sprzedaży pod logo Falke kosztuje co najmniej 18 tys. euro.
Piątek
23.03.2012
Falke, pochodząca z Niemiec sieć sklepów z wyrobami pończoszniczymi, poszukuje franczyzobiorców w Polsce.
 

Niemiecka marka Falke powstała w 1895 roku, jej założycielami byli dwaj bracia: Franz Peter Falke i Paul Falke. Jedynym dystrybutorem produktów firmy w Polsce jest spółka Unique Fashion z Poznania. Właśnie w Wielkopolsce, w poznańskiej galerii Stary Browar powstaje pierwszy sklep własny, w których klienci będą mogą kupić wyroby pończosznicze i bieliznę. Od tego roku firma planuje pozyskiwanie franczyzobiorców.
- Doświadczenie w biznesie naszych przyszłych partnerów jest mile widziane. Jeśli jednak ktoś ma pomysł i wiarę w markę niepotrzebne jest duże doświadczenie. Preferujemy współpracę ze sklepami monobrandowymi, ale nie zamykamy się przed przedsiębiorcami prowadzącymi sklepy multibrandowe – mówi Sylwia Pawelczak, prezes zarządu Unique Fashion.

Optymalna powierzchnia sklepu wynosi 40-60 m2. Łatwo zatem policzyć, że przy średniej kwocie inwestycji w biznes wynoszącej 450 euro/m2, aby otworzyć punkt sprzedaży pod logo Falke wydamy co najmniej 18 tys. euro. Franczyzodawca zapewnia projekt lokalu, wsparcie w zakresie wystroju wnętrza i ekspozycji towaru. Fashion Unique prowadzi również szkolenia dla personelu franczyzobiorcy i organizuje ogólnopolską reklamę.

- Wyroby pończosznicze w naszym kraju sprzedają się najlepiej w okresie jesień-zima-wiosna, ale szeroka oferta produktowa pozwala zarobić również latem. Bliska współpraca Falke z projektantami takimi jak Armani, Lagerfeld, czy Christian Dior potwierdza pozycję marki na międzynarodowym rynku – dodaje Sylwia Pawelczak.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.