W Polsce jest już 800 tys. niesamodzielnych starszych osób wymagających stałej opieki. Po 65. roku życia jest już 5 mln Polaków, a w wieku ponad 80 lat - 1,3 mln osób – podano podczas Forum III Wieku „Polska Starość” w Warszawie.
Środa
28.03.2012
Rosnąca liczba osób wymagających opieki działa stymulująco na biznes. Usługa TeleOpieki okazuje się potrzebna w dużych i małych miastach.
 

TeleOpieka to telefoniczny system wzywania natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach takich jak: upadek, zasłabnięcie, pożar czy włamanie, oraz pomocy w codziennych sprawach: usunięcie awarii domowej, informacja o dyżurach specjalistycznych szpitali, całodobowych, a także wsparcie psychologiczne dla osób samotnych. Usługa podnosi komfort życia tych osób oraz ich poczucie bezpieczeństwa w gronie osób starszych, niesamodzielnych, trwale lub czasowo samotnych.

- System alarmowy TeleOpieki oparty jest na urządzeniach telefonicznych – stacjonarnych lub komórkowych. W każdym przypadku, w celu wezwania pomocy, podopieczny naciska przycisk SOS noszony na szyi lub nagarstku za pomocą którego, w ciągu kilku sekund łączy się z całodobowym centrum alarmowym. W przypadku chorych na Alzheimera oferujemy specjalistyczne rozwiązania oparte na połączeniu technologii telefonii komórkowej z technologią lokalizacji GPS – wyjaśnia działanie usług Dariusz Skup z TeleOpieki.

Aktualnie trwają prace nad ustawą „O pomocy osobom niesamodzielnym”. Celem ustawy jest stworzenie rzetelnego systemu opieki w Polsce, który umożliwi finansowanie usługi TeleOpieki tzw. czekami opiekuńczymi. Ustawa ma być gotowa do czerwca 2012 roku. Dzięki niej zmniejszą się wydatki ponoszone na pobyty w całodobowych ośrodkach opieki. Poza tym osoby niepełnosprawne i seniorzy mają szansę na większą aktywizację społeczną, a członkowie rodziny na co dzień opiekujący się nimi – na aktywność zawodową.

- Duże miasta ułatwiają naszym partnerom dotarcie do podopiecznego, ze względu na większą liczbę osób starszych i niepełnosprawnych oraz większą liczbę organizacji zrzeszających seniorów. Jednak z uwagi na specyfikę usługi TeleOpieki, właśnie osoby z małych miejscowości lub ich bliscy mogą być szczególnie zainteresowani abonamentem. Małe miejscowości mają bardzo ograniczony dostęp do organizacji powołanych do pomocy i opieki, takich jak ośrodki zdrowia, pomocy społecznej – dodaje Dariusz Skup.

Inwestycja w biznes ogranicza się do wydatków poniesionych na sprzęt do prezentacji oraz materiały reklamowe i wynosi ok. 1 tys. zł. TeleOpieka organizuje szkolenia dla partnerów oraz zapewnia całodobową obsługę podopiecznych przez centrum alarmowe. Firma odpowiada również za reklamę w mediach, w tym w internecie. W Polsce usługa TeleOpieki jest nowatorska, ale od lat jest bardzo popularna w wielu krajach Europy, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów i osób niesamodzielnych.

(dw)


/3/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018