01.04.2012

Gdzie znaleźć franczyzobiorcę?

W biznesie nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań. Tak twierdzi ponad 350 franczyzodawców, którzy na Targach Franczyzy poznali swoich przyszłych partnerów.

– Franczyza nie lubi eksperymentów. W tym roku wystawimy się już piaty raz, bo to właśnie na targach w PKiN pozyskaliśmy kilku dobrych franczyzobiorców. To również miejsce, gdzie możemy spróbować przekonać osoby, które nie mają jeszcze wybranej firmy, do naszego systemu – mówi Monika Dąbrowska, prezes POF oraz menedżer ds. franchisingu McDonald’s Polska.

Ludzie rozmawiający na stoisku Muszkieterów na targach Franczyza 2010

Targi Franczyza 2012 odbędą się w tym roku w dniach 18-20 października.

Poprzez uczestnictwo w eventach i wystawach branżowych franczyzodawcy mogą w pełni zaprezentować ofertę biznesową potencjalnym franczyzobiorcom. Możliwość bezpośrednich rozmów i negocjacji, poznanie oczekiwań franczyzobiorców jest ważną informacją dla każdego franczyzodawcy. Okazją do nawiązania bliższych kontaktów są Targi Franczyzy, odbywające się co roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Już po raz 10.

To największy w Europie Środkowo-Wschodniej przegląd pomysłów na biznes organizowany regularnie już od dziesięciu lat. Tak jak z roku na rok rośnie liczba systemów franczyzowych w Polsce, podobnie zwiększa się liczba wystawców na Targach Franczyzy. W 2011 roku swoje stoiska zaprezentowało 65 wystawców, w tym roku organizatorzy spodziewają się ich co najmniej 100.

– Targi Franczyzy to jedyna w Polsce impreza branżowa o takim zasięgu i tradycji. Można tu spotkać absolutną czołówkę franczyzodawców, którzy prezentują swoje systemy biznesowe. W zeszłym roku odwiedziło nas 6,5 tysiąca potencjalnych kandydatów na franczyzobiorców, w tegorocznej edycji liczba zwiedzających na pewno znów wzrośnie razem z liczbą wystawców – mówi Michał Wiśniewski, członek zarządu PROFIT system.

Minister mówi „Tak”

Dzięki rosnącej popularności franchisingu w Polsce od 2012 roku Targi Franczyzy organizowane będą jako samodzielna impreza dedykowana osobom, które interesują się inwestycją w biznes na licencji. Tegoroczne Targi zajmą rekordową jak dotąd powierzchnię w Pałacu Kultury i Nauki. Sukces imprezy zapowiada także grono patronów, którzy wspierają ideę franczyzy. Patronat honorowy objął Minister Gospodarki. Nad przebiegiem Targów czuwać będą również PARP, KIG oraz Polska Organizacja Franczyzodawców. Jak co roku przedstawiciele tej ostatniej organizacji będą służyć radą na swoim stoisku jako jeden z wystawców.

- Ubiegłoroczne Targi franczyzy były naszymi pierwszymi. Oferta franczyzowa, którą prezentowaliśmy spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nawiązane kontakty podczas targów zaowocowały otwarciem dwóch placówek (Łódź, Sochaczew). Otrzymujemy liczne pytania o nasz system franczyzowy z różnych miejsc polski, w związku z czym chcieliśmy ponownie zaprezentować nasz pomysł na biznes. Podobnie jak w roku ubiegłym spodziewamy się znalezienia nowych franczyzobiorców – mówi Ewa Badnarek z firmy Mały Inżynier.

Jak co roku, oprócz przeglądu rynku franczyzy będzie można poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zasad funkcjonowania biznesu na licencji. Okazją będą wykłady prowadzone przez ekspertów w ramach Forum Biznesu przez trzy dni Targów. Wiedzą na temat franchisingu podzielą się specjaliści POF i Europejskiej Federacji Franchisingu, a także goście ze świata biznesu oraz franczyzodawcy. Dokładny harmonogram pojawi się we wrześniu.

(kb)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Karolina Kazuła

doradca we franczyzie
Napisz do autora