30.03.2012

Leclerc wizytuje Leclerca

Prezes Michel-Edouard Leclerc odwiedza sklepy w Polsce i zapowiada uruchomienie nowego konceptu.

Michel-Edouard Leclerc, współprzewodniczący stowarzyszenia ACDLec zrzeszającego właścicieli sklepów E.Leclerc oraz syn założyciela francuskiego stowarzyszenia handlowców odwiedził Polskę. Podczas swojego pobytu wziął udział w trzydniowym seminarium stowarzyszenia E.Leclerc, zorganizowanym w Trójmieście, z okazji całkowitego zakończenia procesu rebrendingu i reorganizacji wszystkich sklepów sieci. Przy okazji prezes przedstawił perspektywy rozwoju sieci E.Leclerc w naszym kraju.

Michel-Edouard Leclerc, współprzewodniczący stowarzyszenia ACDLec zrzeszającego właścicieli sklepów E.Leclerc oraz syn założyciela francuskiego stowarzyszenia handlowców.

Każdy sklep E.Leclerc jest niezależną spółką, zaś centrala stanowi centrum outsourcingowe, dające know-how, markę oraz rozwiązania technologiczne. Takich sklepów działa w Polsce już 40, a na świecie ponad 500.
Na zdjęciu Michel-Edouard Leclers, syn założyciela i aktualny prezes

Leclerc zamierza wzmacniać sprzedaż produktów przez internet. Ten kanał sprzedaży funkcjonuje obecnie już w sześciu polskich miastach. Jest to system działający w modelu Drive, w którym klient zamawia zakupy przez internet, a następnie, na przykład w drodze z pracy, odbiera je, wygodnie spakowane, w wybranym przez siebie sklepie, nie tracąc czasu na krążenie między półkami.

Sieć realizuje także program Polska 2015, który zakłada między innymi, że do 2015 roku wszystkie sklepy będą oferowały sprzedaż internetową oraz wzrośnie liczba punktów Leclerc. Rozmowy z niezależnymi marketami na temat przystąpienia do sieci E.Leclerc już są prowadzone. Za swój cel, marka ustanowiła osiągnięcie 10 proc. udziałów w polskim rynku. Dotychczasowym liderem jest Eurocash z ok 17. proc. udziałów, na drugim miejscu plasuje się Biedronka.

Dodatkowo Michel-Edouard Leclerc zapowiedział uruchomienie w Polsce nowego konceptu opartego na sprzedaży produktów OTC (niewymagających recepty lekarskiej). Rozwiązanie to bardzo dobrze przyjęło się we Francji i jest testowane w kolejnych krajach. Pierwsza placówka konceptu parafarmaceutycznego została już uruchomiona w Gdańsku.

Na początku roku Leclerc przejął sieć supermarketów Billa. Stare sklepy zakończyły w lutym proces rebrandingu.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora