Każdy sklep E.Leclerc jest niezależną spółką, zaś centrala stanowi centrum outsourcingowe, dające know-how, markę oraz rozwiązania technologiczne. Takich sklepów działa w Polsce już 40, a na świecie ponad 500.
Na zdjęciu Michel-Edouard Leclers, syn założyciela i aktualny prezes
Piątek
30.03.2012
Prezes Michel-Edouard Leclerc odwiedza sklepy w Polsce i zapowiada uruchomienie nowego konceptu.
 

Michel-Edouard Leclerc, współprzewodniczący stowarzyszenia ACDLec zrzeszającego właścicieli sklepów E.Leclerc oraz syn założyciela francuskiego stowarzyszenia handlowców odwiedził Polskę. Podczas swojego pobytu wziął udział w trzydniowym seminarium stowarzyszenia E.Leclerc, zorganizowanym w Trójmieście, z okazji całkowitego zakończenia procesu rebrendingu i reorganizacji wszystkich sklepów sieci. Przy okazji prezes przedstawił perspektywy rozwoju sieci E.Leclerc w naszym kraju.

Leclerc zamierza wzmacniać sprzedaż produktów przez internet. Ten kanał sprzedaży funkcjonuje obecnie już w sześciu polskich miastach. Jest to system działający w modelu Drive, w którym klient zamawia zakupy przez internet, a następnie, na przykład w drodze z pracy, odbiera je, wygodnie spakowane, w wybranym przez siebie sklepie, nie tracąc czasu na krążenie między półkami.

Sieć realizuje także program Polska 2015, który zakłada między innymi, że do 2015 roku wszystkie sklepy będą oferowały sprzedaż internetową oraz wzrośnie liczba punktów Leclerc. Rozmowy z niezależnymi marketami na temat przystąpienia do sieci E.Leclerc już są prowadzone. Za swój cel, marka ustanowiła osiągnięcie 10 proc. udziałów w polskim rynku. Dotychczasowym liderem jest Eurocash z ok 17. proc. udziałów, na drugim miejscu plasuje się Biedronka.

Dodatkowo Michel-Edouard Leclerc zapowiedział uruchomienie w Polsce nowego konceptu opartego na sprzedaży produktów OTC (niewymagających recepty lekarskiej). Rozwiązanie to bardzo dobrze przyjęło się we Francji i jest testowane w kolejnych krajach. Pierwsza placówka konceptu parafarmaceutycznego została już uruchomiona w Gdańsku.

Na początku roku Leclerc przejął sieć supermarketów Billa. Stare sklepy zakończyły w lutym proces rebrandingu.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Business Portfolio

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

6 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Powstanie 200 sklepów Alma Smart

Świetnie

8 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018
Twarda woda

Czy są jakieś przyrządy do zbadania twardości wody? Chciałbym wiedzieć jaką wodę mam u siebie w kranie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

The agency markets its products to traditional retail shops, consisting of small supermarkets and grocery shops; and kiosks and convenience stores at petrol stations,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018