02.04.2012

Multibrand i korner

Diverse będzie otwierał sklepy multibrandowe. Firma przygotowała również ofertę dla przedsiębiorców z cieńszym portfelem.

Właścicielem marki Diverse jest spółka Etos, która w swoim portfolio ma również marki: CLTN oraz Iridium. Firma wprowadziła na rynek nowy format sklepów – Diverse Multibrand, które będą miały 500-700 m2 powierzchni.
- Marki należące do Etos zajmują w nich ok. 50 proc. powierzchni sprzedaży. Pozostała powierzchnia przeznaczona jest pod produkty komplementarne takich marek jak New Zealand Auckland, Alcott, czy Broadway - mówi Marek Jamroż, dyrektor ds. rozwoju firmy Etos. - Sklepy multibrandowe będą powstawać w galeriach handlowych największych polskich miast. W ciągu najbliższych trzech lat chcemy otworzyć 15 sklepów tego formatu.

Wnętrze sklepu Diverse.

Pod marką Diverse sprzedawane są ubrania młodzieżowe inspirowane nowojorską kulturą i stylem życia. CLTN to odzież sportowa przeznaczona dla snowboarderów i kitesurferów, zaś Iridium to odzież dla profesjonalnych sportowców.

Diverse przygotował również propozycję niskobudżetową. To oferta przeznaczona dla franczyzobiorców z mniejszych miast oraz osób, które posiadają lokale w mniej prestiżowych punktach. W taki sposób może być otwierany zarówno pełno wymiarowy sklep, jak i korner, czyli stoisko w sklepie multibrandowym. O tym, czy punkt będzie otwierany w wersji niskobudżetowej decyduje Etos biorąc pod uwagę stan techniczny oraz lokalizację.

W Polsce działają 152 sklepy Diverse, z których 66 prowadzą franczyzobiorcy. Do końca 2012 roku sieć ma powiększyć się o 13 nowych sklepów, pięć z nich trafi w ręce franczyzobiorców. Na kwiecień zaplanowane jest otwarcie sklepu w Gorzowie Wielkopolskim, a w maju do sieci dołączy sklep w Kielcach oraz sklep w koncepcji Diverse Multibrand w Starym Browarze, o powierzchni 561 m2.

Opłata licencyjna wynosi 16 tys. zł, w zależności od wielkości sklepu oraz standardu pomieszczeń na adaptację i wyposażenie lokalu trzeba przeznaczyć 1,5-2,5 tys. zł. Sklepy Diverse mają 80-300 m2, ich powierzchnia zależy od wielkości miasta i atrakcyjności lokalizacji. Etos zapewnia pomoc w adaptacji i aranżacji lokalu oraz w rekrutacji personelu. Franczyzobiorca oraz jego pracownicy przechodzą cykl szkoleń wdrażających standardy firmy. Towar udostępniany jest franczyzobiorcy na zasadzie depozytu, więc nie musi on angażować w jego zakup własnych środków finansowych.

(mak)