Multibrand i korner

Pod marką Diverse sprzedawane są ubrania młodzieżowe inspirowane nowojorską kulturą i stylem życia. CLTN to odzież sportowa przeznaczona dla snowboarderów i kitesurferów, zaś Iridium to odzież dla profesjonalnych sportowców.
Poniedziałek
02.04.2012
Diverse będzie otwierał sklepy multibrandowe. Firma przygotowała również ofertę dla przedsiębiorców z cieńszym portfelem.
 

Właścicielem marki Diverse jest spółka Etos, która w swoim portfolio ma również marki: CLTN oraz Iridium. Firma wprowadziła na rynek nowy format sklepów – Diverse Multibrand, które będą miały 500-700 m2 powierzchni.
- Marki należące do Etos zajmują w nich ok. 50 proc. powierzchni sprzedaży. Pozostała powierzchnia przeznaczona jest pod produkty komplementarne takich marek jak New Zealand Auckland, Alcott, czy Broadway - mówi Marek Jamroż, dyrektor ds. rozwoju firmy Etos. - Sklepy multibrandowe będą powstawać w galeriach handlowych największych polskich miast. W ciągu najbliższych trzech lat chcemy otworzyć 15 sklepów tego formatu.

Diverse przygotował również propozycję niskobudżetową. To oferta przeznaczona dla franczyzobiorców z mniejszych miast oraz osób, które posiadają lokale w mniej prestiżowych punktach. W taki sposób może być otwierany zarówno pełno wymiarowy sklep, jak i korner, czyli stoisko w sklepie multibrandowym. O tym, czy punkt będzie otwierany w wersji niskobudżetowej decyduje Etos biorąc pod uwagę stan techniczny oraz lokalizację.

W Polsce działają 152 sklepy Diverse, z których 66 prowadzą franczyzobiorcy. Do końca 2012 roku sieć ma powiększyć się o 13 nowych sklepów, pięć z nich trafi w ręce franczyzobiorców. Na kwiecień zaplanowane jest otwarcie sklepu w Gorzowie Wielkopolskim, a w maju do sieci dołączy sklep w Kielcach oraz sklep w koncepcji Diverse Multibrand w Starym Browarze, o powierzchni 561 m2.

Opłata licencyjna wynosi 16 tys. zł, w zależności od wielkości sklepu oraz standardu pomieszczeń na adaptację i wyposażenie lokalu trzeba przeznaczyć 1,5-2,5 tys. zł. Sklepy Diverse mają 80-300 m2, ich powierzchnia zależy od wielkości miasta i atrakcyjności lokalizacji. Etos zapewnia pomoc w adaptacji i aranżacji lokalu oraz w rekrutacji personelu. Franczyzobiorca oraz jego pracownicy przechodzą cykl szkoleń wdrażających standardy firmy. Towar udostępniany jest franczyzobiorcy na zasadzie depozytu, więc nie musi on angażować w jego zakup własnych środków finansowych.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Wyposażenie ciucholandu

To nie moja dziedzina, więc nie wiem zbyt wiele. Dziękuję za informację. imgrum

6 wypowiedzi
ostatnia 17.08.2018
Powrót po wielu latach

This "thanksgiving" devour was not rehashed the next year. Be that as it may, in 1623, amid an extreme dry spell, the travelers accumulated in a supplication benefit, appealing...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018