Wzrosną zyski Da Grasso

Od początku roku otwarto cztery pizzerie Da Grasso, a jeszcze wiosną mają powstać cztery kolejne. Sieć chce utrzymać tempo rozwoju i uruchamiać 20 nowych lokali rocznie.
Piątek
30.03.2012
Największa w Polsce sieć pizzerii jeszcze przed Euro 2012 umożliwi składanie zamówień przez internet. Franczyzobiorcy zarobią więcej.
 

Sieć Da Grasso podpisała umowę z firmą Tastysoft, która ma opracować i wdrożyć nową platformę internetową pizzerii. Wart kilkaset tysięcy złotych projekt umożliwi klientom składanie zamówień przez internet oraz realizowanie płatności on-line. System geolokalizacji pomoże wskazać najbliższą pizzerię, przez co skróci się czas oczekiwania na dostawę. Platforma ma być również dostępna na innych urządzeniach mobilnych. Jej premiera zaplanowana jest na początek czerwca.

- Obserwując rynek zamówień on-line możemy oszacować, że wprowadzenie tego typu rozwiązania może zwiększyć obroty lokali sieci o ok. 10 proc. w pierwszym roku. Przy odpowiedniej kampanii informacyjnej wzrost ten może być jeszcze większy - mówi Wioletta Klimczyk, członek zarządu Da Grasso.

Niektóre z konkurencyjnych sieci już wprowadziły podobne rozwiązania. Są to m.in.: Domino's Pizza czy Pizza Dominium. Firmy, które nie chcą inwestować we własną platformę mogą nawiązać współpracę z portalem specjalizującym się w zamówieniach online. Na PizzaPortal.pl dostępne są oferty takich sieci jak Pizza Hut, Biesiadowo, Pizza Dominium czy samego Da Grasso. Z portalem współpracuje już ponad 1000 restauracji w Polsce.

Firma Tastysoft przygotowuje również nowy system komunikacji wewnętrznej w firmie. Przyspieszony obieg informacji pomiędzy centralą i franczyzobiorcami ma ulepszyć koordynację działań marketingowych.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Przepisy na zysk /31.08.2018

Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Da Grasso w natarciu /06.06.2018

W tym roku Da Grasso otworzyło już osiem nowych lokali. Do końca roku sieć chciałaby zawiesić szyld na kolejnych 10 pizzeriach.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Z drugiej strony franczyzy /04.12.2017

Tomasz Szadkowski przez długie lata kontrolował lokale Da Grasso. Aż w końcu postanowił sam otworzyć pizzerię we franczyzie.

Biznes dla dwojga /05.11.2016

Karolina i Dariusz Nowakowie prowadzą dwie pizzerie Da Grasso. Jak na zgodne małżeństwo przystało, obowiązkami podzielili się sprawiedliwie.

POPULARNE NA FORUM

Naleśnikarnia

Dobry pomysł, dużo ludzi lubi naleśnikarnie. Tu macie namiar na sprawdzonego dostawcę pieczarek: Lomania http://lomania.pl/ Od dawna zajmują się przetwórstwem...

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Dobre miejsce na pizzerię

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up. Thanks For Sharing. Αληθινή Ιστορία...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Sprzęt do knajpy

Akurat konkurencja jest taka sobie, bo mało który sklep jest w stanie zaoferować wyposażenie wysokiej jakości. Jeśli jednak liczysz na coś naprawdę solidnego, to postaw...

2 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Fast food na kółkach

A ja z kolei polecam Wam marven - https://marven.pl/Akcesoria/Alternatywne-metody-parzenia-kawy/Aeropressy

7 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Fast food na kółkach

Dobrego dnia, chcę Wam poradzić specjalne programy dla tego. Przedtem sam zajmował się podobnym biznesem i jak nikt inny znam się na tym. Teraz dosyć trudno konkurować...

7 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Fast food na kółkach

Dobrego dnia, chcę Wam poradzić specjalne programy dla tego. Przedtem sam zajmował się podobnym biznesem i jak nikt inny znam się na tym. Teraz dosyć trudno konkurować...

7 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Odsstapie

Witam, proszę o kontakt dziekuje Lukasz.

2 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Fast food na kółkach

Food truck jest obecnie bardzo popularny, gdzie się nie rozejrzymy, to tylko to jedzenie na kółkach.

7 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018