Sklepy otwierane są w miastach powiatowych. Optymalna powierzchnia sklepu wynosi od 250 do 350 m2.
Środa
04.04.2012
Mix eletronics otworzył w tym roku sześć sklepów. Teraz czeka na klientów, bo sprzedaż sprzętu w Polsce od dwóch lat utrzymuje się na tym samym poziomie.
 

W ubiegłym roku Mix electronics uruchomił 26 licencyjnych salonów. W tym roku firma chce zwiększyć tę liczbę o 27 proc. Obecnie poszukuje lokalizacji nowych placówek oraz pozyskuje ajentów, którzy je poprowadzą.
– Aktualnie mamy podpisanych 10 umów najmu i negocjujemy kolejne. Rezerwujemy również lokalizacje w centrach handlowych, które zostaną oddane do użytku w 2013 roku. Jest spore zainteresowanie konceptem Mix electronics i napływa dużo zgłoszeń do współpracy z siecią. Zależy nam by nowo pozyskani ajenci rozpoczynali pracę jak najszybciej – mówi Krzysztof Janiec.

Ajentami Mix electronics zostają osoby, które nie miały doświadczenia w branży oraz byli pracownicy firmy. Mix electronics nie pobiera opłat wstępnych i marketingowych za przystąpienie do sieci. Ajent zobowiązany jest jednak do pokrycia kosztów adaptacji placówki, które wynoszą od 5 tys. zł do 15 tys. zł. Mogą być one rozłożone na 12 rat potrącanych z miesięcznych przychodów. Właścicielem sprzętu oraz wyposażenia salonu jest Mix electronics. Firma organizuje szkolenia dla ajentów i pracowników sklepów z zarządzania placówką, wiedzy o produkcie i ze sprzedaży.

Jak pokazują dane sprzedażowe z kilku ostatnich lat rynek RTV/AGD rósł, aż do 2009 roku. Liczba sprzedanych telewizorów w latach 2010-2011 wyniosła 1,9-2 mln sztuk/rocznie, zaś rynek AGD szacuje się w tym okresie na 4,7-4,8 mld zł. Właściciele sklepów ze sprzętem RTV twierdzą, że ruch napędzają duże imprezy sportowe, których transmisja skłania do zakupu nowych telewizorów. Taką imprezą będą z pewnością czerwcowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Ci, którzy wątpią w to, że sport może przyczynić do wzrostu obrotów sklepów ze sprzętem powinni zapoznać się ze statystykami z 2008 roku. Wtedy również odbywało się EURO, a Polska uczestniczyła w nim po raz pierwsza. Sprzedaż telewizorów wzrosła z 1 mln sztuk w 2007 roku do 1,5 mln rok później. Poza tym 2008 rok był ostatnim przed kryzysem, który dotknął nasz kontynent.

(mk), (dw)


POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Really your post is really very good and I appreciate it. It’s hard to sort the good from the bad sometimes.You definitely put a new spin on a topic thats been written about...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
FG-50E-BDL

Witam. Czy ktoś posiada FG-50E-BDL https://www.thomas-it.pl/product/fg-50e-bdl ? Mam pare pytań co do tego urządzenia Pozdrawiam

1 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Sferis powiększa sieć

Nice post,i like your article,great way of explanation.Looking for more articles like this, Also check my website color switch Thank you!

7 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

7 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018