08.02.2002

69isp.pl - to nie jest franchising

Każdy, kto w wyszukiwarce internetowej wpisał hasło franchising, spotkał ofertę zostania brokerem franchisingu 69isp.pl

Na stronie www.69isp.pl można przeczytać, że „praca brokera polega na: sprzedaży hostingu 69isp.pl i rozbudowie sieci brokerskiej.” I tu tkwi tajemnica tego systemu. Wystarczy wpłacić „69 zł”, aby uzyskać dostęp do „nieograniczonych dochodów”. Dochody te są uzależnione od osiąganych przez brokera przychodów ze sprzedaży serwerów wirtualnych oraz od znalezienia kolejnych chętnych do przystąpienia do systemu.

Autor strony z niechęcią odnosi się do przestrzegania biurokratycznych procedur. Przystąpić do jego systemu można bez własnej działalności gospodarczej, umowa franchisingowa też nie jest wymagana.

Na koniec jeszcze jeden, bardzo bogaty w przymiotniki, cytat: „Dajemy solidny i sprawdzony produkt internetowy potrzebny już dziś każdemu, dajemy gotowe narzędzia pracy, dajemy korzystny i sprawiedliwy plan marketingowy, szansę na wysokie, tantiemowe dochody oraz szansę na ciekawy i swobodny styl życia, którego nigdy nie osiągniesz pracując na etacie przez ponad 40 lat ...”

Drodzy Czytelnicy! Zgodnie ze wszystkimi istniejącymi definicjami franchisingu, oferta 69isp.pl nie jest franchisingiem. Jest programem partnerskim sprzedaży serwerów wirtualnych. Nie podejmuję się oceny jakości tego programu, liczę jednak, że firma przestanie używać we własnej reklamie wiarygodności i opinii jaką cieszy się prawdziwy franchising.

Michał Wiśniewski

P.S. Zamieszczamy stanowisko redakcji i oświadczenie właściciela sieci.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

119

Michał Wiśniewski

doradca we franczyzie
Napisz do autora