Szef McDonald’s odchodzi

Krzysztof Kłapa, rzecznik prasowy McDonald’s Polska zapewnia, że przekazanie władzy na szczycie odbędzie się bez uszczerbku dla pozycji marki, a globalna strategia rozwoju nie ulegnie zmianom.
Środa
11.04.2012
Co dla franczyzobiorców oznacza zmiana na szczytach władzy amerykańskiej firmy?
 

Podczas gdy nad Wisłą McDonald's prowadzi promocyjną ofensywę związaną z nadchodzącymi mistrzostwami Europy w piłce nożnej, w jego centrali w Stanach Zjednoczonych za kilka miesięcy dojdzie do zmiany na najwyższym stanowisku. Na emeryturę wybiera się bowiem 67-letni Jim Skinner, który z siecią związany jest od 41 lat, a funkcję prezesa pełni od listopada 2004 roku. Za jego kadencji nie było roku, którego światowy gigant gastronomii nie zamknąłby zyskiem.

Krzysztof Kłapa, rzecznik prasowy McDonald's Polska zapewnia jednak, że przekazanie władzy na szczycie odbędzie się bez uszczerbku dla pozycji marki, a globalna strategia rozwoju nie ulegnie zmianom.

- Dotychczasowego prezesa Jima Skinnera zastąpi z dniem 1 lipca Don Thompson, który dotychczas pełnił kluczową w strukturze całej korporacji McDonald’s funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych. Ta decyzja personalna oznacza niewątpliwie wolę kontynuowania głównych kierunków działań wyznaczonych przez aktualną strategię McDonald’s, która sprawdza się globalnie bez zarzutu. Oczywiście, każdy ma swój styl zarządzania, ale jesteśmy pewni konsekwentnej realizacji sprawdzonych, skutecznych praktyk – mówi Krzysztof Kłapa.

Tymczasem w Polsce sieć spod znaku „Złotych Łuków” nie zwalnia tempa i regularnie powiększa się o kolejne lokalizacje. W krakowskich Czyżynach rozpoczęła się budowa już 15-tego obiektu McDonald's w stolicy Małopolski. Restauracja ma być gotowa w lipcu. Jeszcze w czerwcu natomiast gotowy będzie punkt w Poznaniu. Położony w bliskim sąsiedztwie stadionu Lecha Poznań lokal ma być więc gotowy na przyjęcie kibiców odwiedzających miasto podczas EURO 2012.

McDonald's dołączył też do grona najemców kieleckiej Galerii Korona, której otwarcie jest planowane w połowie maja. Przedstawiciele nowego centrum handlowego nie kryją zadowolenia z obecności globalnej marki w ich obiekcie.

- Firma występuje w większości najlepszych galerii handlowych, dlatego zdawaliśmy sobie sprawę, że nasi przyszli klienci oczekują jej w naszym obiekcie. Dzięki McDonald’s Galeria Korona Kielce będzie mogła zaoferować jeszcze szerszą ofertę – tłumaczy Izabela Ironmonger, menedżer ds. marketingu Galerii Korona Kielce.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018