Rośnie grono rzetelnych

Bankowość inwestycyjna wciąż jest ściśle powiązana z detaliczną, rządy muszą lawirować pomiędzy rynkami finansowymi a wyborcami
Piotr Kuczyński, Domu Inwestycyjny Xelion
Sobota
21.04.2012
Polska Organizacja Franczyzodawców ma już blisko 40 członków i partnerów. Na konferencji poświęconej franczyzie głos zabrali ekonomiści - Piotr Kuczyński i Wojciech Białek.
 

Około 130 przedsiębiorców, franczyzodawców i organizatorów systemów agencyjnych spotkało się 19 kwietnia w warszawskim hotelu Novotel. Uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Polską Organizację Franczyzodawców mieli okazję wysłuchać wykładów specjalistów z dziedziny biznesu i analityków finansowych, a także wymienić doświadczenia z innymi przedsiębiorcami.

- Rolą POF jest stworzenie na polskim rynku jak najlepszych warunków dla rozwoju systemów franczyzowych, zarówno pod względem prawnym, jak i finansowym. Na początku współpracy z franczyzodawcami zawsze staramy się odpowiedzieć na pytanie, czy jest to partner sprawdzony i godny polecenia potencjalnym biorcom licencji – mówiła Monika Dąbrowska, prezes POF.

Podczas spotkania franczyzodawców swoim doświadczeniem dzielili się tez przedstawiciele międzynarodowej korporacji McDonald's oraz firmy PROFIT system.

- Staramy się uświadamiać twórcom konceptów sieciowych, że franczyza to biznes, na którym powinny korzystać obie strony. Współpraca powinna zapewniać korzyści zarówno franczyzodawcom, jak i franczyzobiorcom. Obie strony pracują na wspólny sukces – mówił Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie PROFIT system.

W ramach konferencji swoje produkty dla przedsiębiorców z sieci franczyzowych przedstawili specjaliści z firmy Value Tank oraz banku Pekao S A. Gościnnie głos zabrali również popularni analitycy rynków finansowych – Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion oraz Wojciech Białek z Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S A. Obaj starali się rozwiać mroki gospodarczej przyszłości i obaj zaprezentowali ją w skrajnie odmiennych barwach. Piotr Kuczyński – zdecydowanie mrocznych.

- Ani inwestorów, ani polityków ostatni kryzys nie nauczył niczego. Bankowość inwestycyjna wciąż jest ściśle powiązana z detaliczną, rządy muszą lawirować pomiędzy rynkami finansowymi a wyborcami, a jedyną szansą na utrzymywanie strefy euro w obecnym kształcie jest drukowanie pieniędzy przez banki centralne. Ponadto nad światową gospodarką wisi widmo rychłego konfliktu zbrojnego pomiędzy Izraelem a Iranem – mówił ekspert.

Nieco więcej optymizmu wlał w serca słuchaczy Wojciech Białek.

- Historyczne analogie pozwalają mieć nadzieję na poprawę koniunktury. Jeśli mam rację, to za mniej więcej pięć miesięcy będzie warto kupić akcje. Giełdy zaczną rosnąć, a złoty umocni się do euro i franka – mówił analityk CDM Pekao SA.

banner Attirance

Na części dedykowanej wyłącznie członkom Polskiej Organizacji Franczyzodawców wybrano nowe władze organizacji.

Po konferencji odbyło się walne zgromadzenie członków POF, które wyłoniło nowy zarząd. Na jego czele ponownie stanęła Monika Dąbrowska, a skład uzupełnili, Arkadiusz Słodkowski z firmy konsultingowej PROFIT system, Anna Waszkiewicz z Atlantica, Sylwester Mroczek z Carrefour, Piotr Wilczyński z Vision Express, Janusz Bartkowiak, przedstawiciel ITM Polska, operatora sieci Intermarché i Bricomarché. W komisji rewizyjnej ponownie zasiądą Paweł Korobacz z sieci YES Biżuteria oraz Anna Telecka, reprezentująca markę Presto.

- Poprzedni zarząd za strategiczny cel obrał sobie wprowadzenie Polskiej Organizacji Franczyzodawców do Europejskiej Federacji Franczyzy oraz Światowej Rady Franczyzy. Cieszymy się, że udało się go zrealizować. Chcemy w dalszym ciągu promować franczyzę jako sprawdzony sposób otwierania i prowadzenia własnego biznesu – mówił Arkadiusz Słodkowski.

POF działa od jedenastu lat. W okresie dwuletniej kadencji ustępującego zarządu liczba jej członków i partnerów wzrosła z 17 do 37.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Sklep zoologiczny

Co do samych sklepów zoologicznych to niewątpliwie jest ich bardzo dużo w sieci , ja jednak już od dawna korzystam z oferty tego https://www.krakvet.pl/ . Większość...

21 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

84 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018