28.04.2012

Jest jedna, będzie sto

Sieci drogerii omijały franczyzę szerokim łukiem. Aster chce to zmienić.

Drogerie Aster mają od 300 do 500 m2 powierzchni i znajdują się głównie w miejscowościach liczących 10-50 tys. mieszkańców. Po fuzji z Drogeriami Natura sieć liczy prawie 400 sklepów detalicznych w całej Polsce. Organizator sieci, wchodząca w skład Grupy Interchem spółka RAWIX Omega RCR zapowiada, że do końca 2013 roku będzie działało 100 partnerskich drogerii Aster. Firma liczy na współpracę przede wszystkim z nowo powstającymi drogeriami.

Drogeria Apropos.

Po fuzji z Drogeriami Natura sieć Drogerii Aster liczy prawie 400 sklepów detalicznych w całej Polsce.

Franczyza, jako model współpracy jest dobrze znany spółce Inerchem. Rozwija ona w ten sposób inną sieć drogeryjną – A'propos, która liczy 79 placówek. Drogerie A'propos kierują swoją ofertę franczyzową zarówno do działających drogerii i perfumerii, jak i do sklepów spożywczych z wyodrębnioną częścią kosmetyczno-chemiczną. Zainteresowani mają do wyboru trzy formaty franczyzy: A'propos Drogerie, A'propos Beauty Shop i A'propos Home & Beauty.

- Do końca roku 2012 zamierzamy pozyskać 150 franczyzobiorców – mówi Grzegorz Nędza, wiceprezes zarządu ds. operacji dystrybucyjnych spółki Interchem. - Naszą ofertę kierujemy zarówno do powstających, jak i już funkcjonujących na rynku drogerii.

Wymagania lokalizacyjne i kapitałowe uzależnione są od wyboru formatu drogerii. Franczyzobiorca musi przede wszystkim ponieść koszt wyposażenia i zatowarowania placówki. W ramach pakietu licencyjnego może z kolei liczyć m.in. na bezpłatną wizualizację, rabaty w wybranych hurtowniach, oferty gazetkowe wraz z ich kolportażem, akcje event'owe oraz pakiet szkoleń.

- Polski rynek kosmetyczny jest ciągle jeszcze rykiem rozwijającym się, na którym w ostatnim czasie w sposób dynamiczny zachodzą zmiany konsolidacyjne wymuszone oczekiwaniami konsumentów – dodaje Grzegorz Nędza.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora